Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dual LE22LCDDVD0801IDG LCD TV nie załącza się

16 Oct 2009 11:44 3094 12
  • Level 12  
    Witam,

Uprzejmie proszę o pomoc w naprawie powyższego TV. Telewizor nie załącza sie w ogóle.
    Niestety nie mogę nigdzie znaleść schematu.
    Zasilacz to 17IPS02-2
    http://www.chsinteractive.co.uk/electrical-co...w331db-pcb-inverter-psu-toshiba-17ips02-2.htm

Podejrzewam że w nim tkwi usterka. Zmierzyłem napięcia: 5V jest obecne i stabilne lecz główne napięcie na 1 sekunde pojawia sie 12V a później spada do 10V podejrzewam że jest za niskie. Niepokoi mnie jednak to że nawet dioda stand by nie świeci.
    Jeśli ma ktoś pomysł co może być przyczyną takiej usterki będe bardzo wdzięczny.

Marek
  • Helpful post
    Level 21  
    Pierw bym odłączył zasilanie z dvd bo może tam kolego masz usterke,popraw sobie błedy w poście.
  • Level 12  
    Dzięki, zasilacz wyjołem z telewizora i objawy są takie same.
  • Helpful post
    Level 21  
    Odłącz zasilania invertera na płytce zasilacza i zobacz czy dalej ci spada te napięcie ,spróbowałbym całkowicie odpiąć te 12 V od płyty i zobacz czy ci dalej spada te napięcie,wymień elektrolity w zasilaczu.
  • Level 40  
    Zasilacz jest zintegrowany z inwerterem na załączonym zdjęciu z oferty widać co się w nim psuje.
  • Helpful post
    Level 21  
    Sprawa wiadoma skoro jest na zasilaczu inverter to go może równiez obciążać dlatego wcześniej wspominałem o odpięciu zasilania z invertera na płycie zasilacza.
  • Level 12  
    Wylutowałem cewkę po stronie wtórnej trafa i wtedy napięcie skoczyło do 18V, więc sądze że inverter obciąża tak to napięcie. Tylko co w inverterze?
    Telewizor wygląda jak nowy (możliwe że jakiś zwrot ze sklepu) więc nie widze powodu by wymieniać elektrolity.

Dodano po 3 [minuty]:

satgal wrote:
    Zasilacz jest zintegrowany z inwerterem na załączonym zdjęciu z oferty widać co się w nim psuje.

Mógłyś być bardziej precyzyjny? Niestety nie mam wielkiego doświadczenia w naprawach TV.
  • Helpful post
    Level 21  
    Na wstępie sprawdziłbym te tranzystorki co masz w inveterze i wymienił bym elektrolity.
  • Level 12  
    Odpowiedź kolegi sugerowała że spotkał sie z podobnym przypadkiem i wie dokładnie co może być popsute.

Niestety elementy muszę wpierw zamówić.
  • Level 40  
    Patrząc na zdjęcie z tej oferty widać wyraznie i w którym miejscu płyta się wypala prawdopodobnie te elementy z winy wadliwej konstrukci mają zle odprowadzenie ciepła.
  • Level 12  
    SZADE1 wrote:
    Pierw bym odłączył zasilanie z dvd bo może tam kolego masz usterke,popraw sobie błedy w poście.

Strzał w dziesiątkę, uszkodzone jest DVD jak odłączyłem to telewizor chodzi.
    Sorki za wprowadzenie w błąd.
    Ma ktoś może jakieś doświadczenie z naprawą tego typu DVD?
  • Level 12  
    Telewizor naprawiony.
    Uszkodzony okazał się tranzystor Q808 FDC642P.
    Dziękuję za pomoc.
    Pozdrowienia
    Marek