Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

COROLLA 1.4 VVT-i T3 Wolne obroty

sivienki 16 Oct 2009 12:54 6500 2
    sivienki
    Level 10  
    Witam wszystkich. Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem TOYOTA COROLLA 1.4 VVT-i T3 5dr Hatchback z 2002 r i zauważyłem pewien problem. Wydaje mi się że wolne obroty są odrobine za niskie bo wynoszą około 600 i autko trochę się trzęsie. Jak włączę światła to wracają na 700 i jest ok. Dodam że auto pali dobrze na zimnym i ciepłym silniku. Ssanie działa też dobrze bo jak go odpale na zimnym to mam obroty na około 1100. Jak włączę klimę to też obroty wzrastają. Czy powinienem się tym martwić czy raczej mieści się to w granicach błędu? Auto ma przejechane 71000 mil. Z góry dziękuję z odpowiedź.
  • Helpful post
    marac
    Level 20  
    Po pierwsze czym zmierzyłeś obroty silinika, bo wskazania obrotomierza są mało dokładne. W tym modelu nie ma regulacji obrotów i uważam, że na chwilę obecną, nie ma czym się martwić.
    sivienki
    Level 10  
    Dzięki za szybką odpowiedź. Wskazania wziąłem z obrotomierza więc może faktycznie wszystko jest ok. Zmartwiłem się bo czuć lekkie drgania jak już silnik się nagrzeje. To dobrze. Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam.