Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POMOCY!!!Jeden z dysków zgubił tabele plików MFT

20 Cze 2004 18:54 2949 6
  • Poziom 11  
    Mam problem jedna z partycji na dysku zgubiła czy straciła tabele plików(mft) :cry: , próbowałem odzyskać cześć danych programem GetDateBack for NTFS i troche odzyskałem ale ciekaw jestem czy nieda się przywrócić wszystkich danych :? .Czy niema na dysku kopi MFT i czy niedało by się tego przywrócić.
    Za pomoc zgóry dziękuje.
  • Poziom 12  
    Nie pomogę ale opiszę swój przypadek. Mam podobny problem. Mam na dysku MDK 9.2 i Win98. Po utworzeniu nowej partycji w Diskdrake'u systemy nie mogły wystartować. Nie pamietam co to był za komunikat. Po reinstalce linucha tu było ok. , są zamontowane partycje win. Ale winda nie może wstać i nic nie da się zrobić z partycjami windows (linux czyta i pisze tam). Scandisk i chdisk nie radzą sobie. Format też nie może nic zrobić. Scandisk zatrzymuje się na naprawie struktury katalogów. Może jakiś pomysł? :?
  • Poziom 11  
    Techman. Ja ostatnio próbowałem zainstalować koledze nowy system, dysk czyściutki po formacie i nic, winxp startuje dochodzi do wyboru partycji i jakis błąd, nic, a dysk sprawny,płyta ok.Po wielu próbach (format partition magic) wiesz co się okazało, miał luźną jedną kość ramu a niby wszystko ok.Wracając do mojego problemu to dowiedziałem się ze tabeli plików nieda się przywrucić, pełna kopia MFT nie jest
    tworzona na dysku. Istnieje co prawda kopia pierwszych czterech rekordów rozpoczynających MFT ale to nie jest pełna tabela,więc będe nadal walczył przy pomocy GatDataBack for NTFS(a tak przy okazji bardzo pomocny program,polecam).
    Dla zainteresowanych polecam artykuł:http://www.it-faq.pl/EditModule.aspx?tabid=583&mid=1253&def=Cs_ITSCS_CMS_Articles_View&ArticleID=1344

No i oczywiście ten serwis.Nara
  • Poziom 25  
    Faktycznie MFT nie przywrucisz - ale używasz niezbyt dobrych programów.
    Do czyszczenia dysków polecam WDCLEAR ( dysk wychodzi jak z fabryki)
    do odzyskiwania EASY RECOVERY PRO - chyba wiesz gdzie je znaleźć?
  • Poziom 11  
    Mam easyRekover, ale w tym przypatku lepszy okazał się GetData.
    Siemka :)
  • Poziom 14  
    moze to nie dyskusja dotyczace programow do odzyskiwania danych, ale dodam swoje 3 grosze ;)

uzywalem wielu pocnych programow do odzysku danych, jednak najlepszy z nich okazal sie get data back ale w wersji 2.21 nowsze juz nie poprawnie rozpoznawaly niektore pliki, za to lepiej im wychodzi rozpoznawanie nazw plikow.... pozdrawiam :)
  • Poziom 20  
    Kiedyś instalowany Linux na dysku z Windowsem przez przypadek wyczyścił mi dysk , usunął nawet partycje windowsowe i utworzył swoje.Pomógł mi wtedy EasyRecovery Professional 5.12 i 6.0. Programy te sarają się widzieć stare partycje na dysku, chociaż nie zawsze wszystkie dane można odzyskać. Zaletą tych programów jest fakt,że nie zmieniają nic na odtwarzanym dysku. Próba odzysku danych za ich pomocą więc nie może im zaszkodzić, bo odzyskane dane zapisuje się na innych dyskach.