Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka i suszarka w kolumnie

16 Paź 2009 16:17 50775 23
  • Poziom 9  
    szukam tych 2 sprzetow , ustawione jedne na drugim i zabudowane drzwiami jak lodowka. Prosze o rade co wybrac by bylo wydaje i w relacji jakosc do ceny, dziekuje
  • Poziom 27  
    Możesz kupić jakie ci się podobają. Ważne żeby suszarkę ustawić na pralce, jest lżejsza, szafka musi mieć trochę luzu, rozmiar urządzeń uzyskasz w sklepie. Drzwi raczej nie da się połączyć tak jak w lodówce, będziesz musiał otworzyć najpierw szafkę, później pralkę i suszarkę. Widziałem suszarkę ustawioną na pralce.
  • Poziom 9  
    a mocowania? a jakie firmy polecasz?
  • Poziom 20  
    Ja bym Ci polecił Mastercooka:
    - pralka: PFD-1284 (A+, 8 kg, super parametry, programy dedykowane, chyba najkrótsze czasy prania na rynku z zachowaniem skuteczności prania A)
    - suszarka: SPFD-8731 (8 kg, B klasa, dużo funkcji dodatkowych)
    lub
    - suszarka z funkcją prasowania: SKFD-831 (generalnie to co wyżej tylko dodatkowo ma 3 programy prasowania; jak masz dzieciaki i górę prasowania to nawet sie nie zastanawiaj - rewelacja)
    No i nie zapomnij o łączniku jak chcesz postawić jedno na drugim. W większości dobrych sklepów powinnaś dostać ten łącznik gratis.
    Możesz też jak nie masz miejsca kupić pralkę od góry ładowaną i suszarkę od góry ładowaną, ale to gorsze rozwiazanie.
  • Poziom 9  
    Mam nastolatka - zmiana odziezy kilka razy dziennie - ten wiek i noworodka - zmiana odziezy wiele razy dziennie :D, dziekuje.
    Mastercook kojarzyl mi sie tylko z kuchnia jak do tej pory
  • Poziom 20  
    To zmień punkt widzenia, bo poszli tak mocno do przodu, że sam sie dziwię. Ale tak to jest jak sie jest w dużej grupie produkcyjnej. Korzystaja z ich technologii. jak przeglądam ich ofertę, to mozna powiedzieć że w każdym asortymencie, z wyjątkiem okapów mają rozwiązania i produkty, do których inne nawet znane firmy maja daleko. Jeszcze 2 lata temu bym tego nie napisał :), bo byli w średniej krajowej ale teraz... warto się przyjrzeć ich produktom - zwłasza tym droższym, bo oferują dużo więcej niż inni.
  • Poziom 13  
    Witam,
    osobiście polecam sprzet BSH(bosch&siemens), modele do wyboru w sklepach AGD. Do suszarki można dokupić zestaw montażowy przykręcany do blatu pralki, z wysuwaną tacą na np. miskę z praniem. Obecnie w Łodzi BSH produkuje nowoczesną suszarkę klasy t-22.
  • Poziom 20  
    philipoff napisał:
    Witam,
    osobiście polecam sprzet BSH(bosch&siemens), modele do wyboru w sklepach AGD. Do suszarki można dokupić zestaw montażowy przykręcany do blatu pralki, z wysuwaną tacą na np. miskę z praniem. Obecnie w Łodzi BSH produkuje nowoczesną suszarkę klasy t-22.

z pompą ciepła bardzo duża oszczędność prądu łącznik orginalny kosztuje około 200zł i dodatkowo masz szufladę na łączeniu urządzeń
  • Poziom 9  
    Jaki to model t-22? nie moge znalesc.
  • Poziom 20  
    Nie szufladę tylko wysuwany blat. T-22 to nie model tylko klasa. Jak masz taki jak opisałaś skład rodziny do bierz suszarke z funkcją prasowania i nawet się nie zastanawiaj. Masz dostępne 2 modele: Mastecook ktory ci podałem lub Electrolux Iron. Wiadomo, że kantów Ci nie zrobi i nie wszystkie tkaniny będa wyglądały idealnie, ale zdecydowana większość powędruje do szafy a nie na kupę obok deski. Podziękujesz mi jak przestaniesz stać po kilka godzin przy desce do prasowania.
  • Poziom 16  
    Ja też polecam coś z bosch lub siemens. Jeżeli suszenia będzie dużo to warto się szarpnąc na coś z pompą ciepła, suszara troszkę kosztuje ale eksploatacja już nie i przy obecnych cenach prądu się zwróci.
    Jeśli masz sprzęt tej samej firmy to kupisz łącznik. Jeśli nie to możesz postawić jedno na drugim bez niczego pod warunkiem że masz dobrą pralkę która nie chodzi i skacze. Można też zastosować antywibracyjne gumgi na nogi suszarki. Ja od dwóch lat mam w kolumnie pralkę miele i suszarę aeg bez niczego i nie przypominam sobie żebym korygował ustawienia. Inna sprawa że miele waży 100kg i przy wirowaniu nawet nie drgnie.
    I pamiętaj że do suszarki prarka powinna mieć jak największe obroty, minimum 1400 żeby suszarka suszyła jak najekonomiczniej.
  • Poziom 9  
    Mam pytanie odnośnie łączników pralki z suszarką.
    Pralka jest firmy Samsung a suszarkę planuje kupić Bosch, są jakieś uniwersalne łączniki ?
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 20  
    buniaaa napisał:
    Proszę o pomoc.
    Rozwiązałeś problem?
  • Poziom 8  
    Witam. Mam pytanie. Posiadam pralkę LG i chcę zakupić suszarkę firmy Bosch. Suszarķę chcę postawić na pralce. Czy jest jakieś zastosowanie w łącznikach? Szukać łącznika do pralki czy suszarki? Z góry dzięki za odp
  • Moderator AGD
    Takie gumowe podkładki są bardzo dobre.
  • Poziom 8  
    mrhari napisał:
    Takie gumowe podkładki są bardzo dobre.

Dzięki, ale czy takie gumowe podkładki są bezpieczne i zapewnią stabilność suszarki na pralce? Gdzie można zakupić takie podkładki?
  • Poziom 18  
    Cytat:
    suszarka z funkcją prasowania

Podejrzewam, że ta "funkcja prasowania" to jakiś chłyt materkingowy. Miałem do czynienia z całą kupą różnych suszarek i jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby coś wyszło pomięte;)

A do dyskusji nt. stawiania się z ciekawością przyłączam.
    Moja właśnie zakupiona (Bosch jakiśtam, z najtańszych z pompą ciepła), postawiona na pralce (kilkunastoletni Maxx 7kg), uniwersalna rama łącząca zapakowana i czeka na odesłanie do sklepu (kompletnie nie pasuje, działanie odwrotne od zamierzonego), a ja się odezwę po pierwszym, komisyjnym wirowaniu i suszeniu ;)

Edit:
    Suszarka oblot techniczny przeszła, stoi na pralce jak przyklejona bez żadnych ram ani innych dodatków, ale żona i tak chce ramę z szufladą, więc pewnie na tym się właśnie skończy:)
  • Poziom 3  
    A ja mam pytanie w kwestii samego "montażu suszarki na pralce. Moja pralka stoi we wnęce w łazience (odziedziczyłem rozwiązanie po poprzednim właścicielu). Jak wstawić suszarkę na pralkę skoro nie mam jak podejść z prawej i lewej strony (zostaje po 2 cm do ścianek)? Z pralką jest łatwo, bo ją po prostu delikatnie wsuwam we wnękę po podłodze. Ale czy da się "suwać" suszarką po pralce? Dodatkowo nie potrafię sobie wyobrazić jak po położeniu podkładek gumowych, które są tu polecane można suszarkę na nie postawić w mojej sytuacji? Czy łącznik jest w takim przypadku lepszym rozwiązaniem? W sensie czy można na niego postawić np. tylko przednie nóżki suszarki, a następnie jakoś suszarkę wsuwać głębiej na pralkę?

Z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 3  
    mrice napisał:
    Do ustawienia suszarki na pralce należy użyć odpowiedniego łącznika, np:
    https://www.bosch-home.pl/sklep/pranie-i-susz...budowy/laczniki-do-montazu-suszarki-na-pralce

Postawienie ot tak może zaowocować jednego pięknego dnia spadnięciem suszarki.

Ale ja nie o to pytam czy stosować łącznik/podkladki czy nie, ale jak przy ich wykorzystaniu wsadzić mam we wnękę suszarkę?
    Jeśli polecane tu gumowe podkładki położę na pralce to jak mam "trafić" na te krążki skoro nie ma dostępu do tyłu pralki? Nie da się fizycznie wsadzić na pralkę szuszarki jeśli nie można tam w ogóle dotrzeć. Nie da się trzymać suszarki ważącej ponad 50 kg za przód, podnosząc ją i jednocześnie przesuwając nad blat pralki, bo nie ma jak stanąć obok tej pralki, co widać na zdjęciu.
    Żeby może urealnić moje zapytanie i uzyskać rozsądne podpowiedzi powiem, że sklep przez który chce wykonać montaż nie potrafi odpowiedzieć czy to się tak zamontować, bo oni nie mają bezpośredniego kontaktu z firmami montującymi. Poinformowali mnie, że dostęp do montażu leży po mojej stronie, więc staram się upewnić czy zapłacę za coś, czego nie da się wykonać czy jednak ktoś z pańśtwa ma doświadczenia i może się nimi podzielić.
  • Specjalista AGD
    Rhonek napisał:
    Ale ja nie o to pytam czy stosować łącznik/podkladki czy nie, ale jak przy ich wykorzystaniu wsadzić mam we wnękę suszarkę?

Jaki problem w tym ? Wysuwasz pralkę z wnęki, wstawiasz łącznik, suszarkę na to, zabezpieczasz i wsuwasz całość w wnękę. Suszarka 50 kilo nie waży, chyba, że Miele. Idzie to przesunąć.
  • Poziom 3  
    mrice napisał:
    Rhonek napisał:

Jaki problem w tym ? Wysuwasz pralkę z wnęki, wstawiasz łącznik, suszarkę na to, zabezpieczasz i wsuwasz całość w wnękę. Suszarka 50 kilo nie waży, chyba, że Miele. Idzie to przesunąć.

Szuszarka 52 kg Bosch, a pralka też Bosch waży 38 kg. To jest rzeczywiście jakiś pomysł, przesunąć zestaw ważący 90 kg po podłodze, ale chciałem się upewnić czy tak się w ogóle da. Mnie sprawia kłopot przesuwanie samej pralki teraz, stąd byłem ciekaw czy ktoś na forum miał tego typu doświadczenia.