Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wireless link - lan przez kabel bez kabla

garet4 16 Paź 2009 16:51 1392 2
  • #1 16 Paź 2009 16:51
    garet4
    Poziom 10  

Witam.
    Wielokrotnie potrzebowalem polaczyc rozproszone (glownie po domu) sprzety uzywajace siec LAN. Dzisiaj jesli ktos nie chce ciagnac kabli, moze zastosowac WiFi. Jednak czesto uzywane sprzety nie posiadaja WiFi albo moduly WiFi sa drogie. Pytanie czy sa urzadzenia, ktore najprosciej rzecz biorac sa jakby obcietym kablem Ethernetowym, ktory zakonczony odpowiednia elektronika komunikuje sie z drugim koncem? Wiem, ze mozna sobie postawic most z 2 routerow np, ale nie o takie rozwiazanie chodzi. Widzial ktos cos takiego moze? Ja szukalem, ale nie znalazlem nic w tym stylu.
    Moze daloby sie cos takiego samemu zaprojektowac i wykonac? Czesto mozna znalezc moduly BT np, ktore moglby poslozyc do takiej komunikacji.
    Zapraszam do dyskusji :-)

0 2
  • #2 16 Paź 2009 17:16
    draski
    Poziom 15  

Jest takie coś blutów się to nazywa ale nie napisałeś do czego ma być używany i jakie urządzania ma obsługiwać.
    U mojego kolegi są automatyczne drzwi aby wiedział kiedy się zamkną (siedzi w domu i ciągnie dzwignię pstryczka elektryczka a sygnał o zamknięciu i otwarciu się drzwi wysyła mu czterokanałowy pilot z zabawki dziecięcej (samochodzik) zamiast silników ma wstawione diody świetlne pilot wyłącza się jak puści dźwignie pstryczka i tak już parę latek bo mu się dołka kopać niechciało .
    Działa swietnie.

0
  • #3 18 Paź 2009 02:48
    soltys_w
    Poziom 24  

garet4 napisał:
    ..używane sprzety nie posiadaja WiFi albo moduly WiFi sa drogie.
    Co to znaczy drogie? Jaką kwotę uważasz za barierę cenową?

garet4 napisał:
    czy sa urzadzenia, ktore najprosciej rzecz biorac sa jakby obcietym kablem Ethernetowym, ktory zakonczony odpowiednia elektronika komunikuje sie z drugim koncem? Wiem, ze mozna sobie postawic most z 2 routerow np, ale nie o takie rozwiazanie chodzi.
    Tak, ta elektronika nazywa się AccesPoint. Niekoniecznie musi być na 2,4Ghz. Proxim ma opatentowane urządzenia pracujące na innych częstotliwościach. Zacznij też Kolego rozróżniać co to router, co AP.

garet4 napisał:
    Czesto mozna znalezc moduly BT np, ktore moglby poslozyc do takiej komunikacji.
    Owszem, moduły BT instalują wirtualną kartę LANową, chyba można zrobić na niej połączenie AdHoc - nigdy nie próbowałem.

Zasadnicze pytanie: w jakim celu rozpocząłeś ten wątek i czego tak naprawdę szukasz? O co konkretnie Ci chodzi? Chcesz wyważać otwarte już niejednokrotnie drzwi?

0