Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowniki do kontroler multimediów audio...

Algida04 17 Paź 2009 08:35 4496 4
  • #1 17 Paź 2009 08:35
    Algida04
    Poziom 9  

Witam serdecznie mam problem nie działa mi głos!
    Juz podaje nazwę mojej płyty głównej :
    Nazwa płyty głównej FUJITSU SIEMENS D1784

Sterowniki do kontroler multimediów audio...

tu daje screena[/img]

0 4
  • #2 17 Paź 2009 09:12
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 17 Paź 2009 09:31
    Mariopi
    Poziom 34  

Płyta główna nie jest typowo powszechnego zastosowania i prawdopodobnie była montowana w jakiś konkretnych zestawach firmowych - tutaj bardzo pomocne byłoby zlokalizowanie rodziny/modeli komputerów w jakich miała ona zastosowanie, gdyż sterowniki wtedy udostępnia już bezpośredni producent danego modelu w ramach tzw. wsparcia technicznego.
    Z dokumentacji technicznej producenta płyty wynika,
    http://uk.ts.fujitsu.com/rl/servicesupport/te...itsu/D1784/a26361-d1784-z110-de_en%5B1%5D.pdf
    że użyto tam standardowego chipa audio AC97 / HD Audio.
    Zazwyczaj stosowanym chipem audio jest "kość" firmy Realtec lub C-Media, ale tutaj kolega sam musi zobaczyć i odczytać: logo producenta, jego numer - a wtedy sterownika można szukać i pobrać na stronie właściwego producenta chipa - nikt kolegi z tej czynności niestety nie wyręczy.

A poza tym, żeby uniknąć takich sytuacji i w kółko nie powtarzać tych samych kwestii - zgodnie z tym co powiedział kolega przedmówca - zapoznaj się również z forumowym działem FAQ dotyczącym tego zakresu tematycznego.

0
  • #4 17 Paź 2009 14:16
    Algida04
    Poziom 9  

Intel 82801FB ICH6 - AC'97 Audio Controller [B-1]
    Taką mam karte
    Trzeba sterowników do niej

Dodano po 57 [sekundy]:

Dzieki Maropi za odpowiedz

0
  • #5 13 Mar 2011 15:58
    meji
    Poziom 11  

mam laptopa fujitsu siemens i od wczoraj nie mam głosu, nawet nie ma ikonki głośnika na pasku z prawej strony. Nie wiem co się stało, wyskakuje mi ze nie mam kontrolerów multimediów audio, nie wiem o co chodzi. doszłam tylko do tego że w menadżerze urządzeń mam wykrzykniki właśnie przy kontrolerze multimediów, proszę o pomoc.

0