Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a6 3.0 tdi 2005 kontolka ESP

17 Paź 2009 11:33 26687 37
  • Poziom 9  
    Witam. Potrzebuje pomocy przy mojej audi. Zapala mi sie kontolka ESP, zawsze po ok 10 minutach. Samochod jest z 2005 roku 3.0tdi. Prosze o pomoc, walcze z tym juz jakies pol roku i nic. Zmienilem klocki hamulcowe, sprawdzilem czujniki abs, podlaczylem VAG i nic zadnych bledow.[/youtube]
  • Poziom 39  
    Niemożliwe, że nie ma żadnych błędów.
  • Poziom 9  
    Naprawde nie ma. Ale ten koles co mi VAG-a podlaczal to chyba sie na tym za bardzo nie znal. Bylem tez w serwisie Audi i tez nic nie znalezli. Powiedzieli mi ze jak wymienie klocki to powinno byc ok, ale nie jest
  • Poziom 39  
    W serwisie Audi w UK? Bez dobrej diagnozy nie da rady ci pomóc na forum bo przyczyn zapalonej kontrolki ESP jest wiele.
  • Poziom 9  
    Dziwne jest tez ze nie musze w ogole jechac samochodem, zawsze po odpaleniu silnika, 10 minut i sie pojawia ta kontrolka.

Dodano po 2 [minuty]:

To moze podaj prosze choc 10 powodow, bede sprawdzaj wszystkie, tak jestem zdesperowany!
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Jak będziesz w Polsce to zapraszam do siebie.
  • Poziom 9  
    Czy powodem moze byc wadliwy czujnik po pedalem hamulca?

Dodano po 1 [minuty]:

Nie ma sprawy, w styczniu sie wybieram, podaj prosze jakies namiary, telefon,e-mail!

Dodano po 7 [minuty]:

Wlasnie przed chwila podlaczalem VAG-a i wyszlo. Memory of ABS contoler P1653, powiesz mi ktory to czujnik? Z gory dziekuje
  • Poziom 39  
    Ten błąd jest w którym sterowniku?
  • Poziom 20  
    Jakby ci automat stopu szwankował to w silniku miałbyś błąd przełącznik F niewiarygodny sygnał lub coś podobnego. W 6 grupie bloków wartości możesz podejrzeć jak działa automat stop i sprzęgła.
  • Poziom 39  
    on117 przeczytaj ten post do którego dajesz link jeszcze raz uważnie i nie pisz bzdur.
  • Poziom 27  
    Krisviola1977 napisał:
    Wlasnie przed chwila podlaczalem VAG-a i wyszlo. Memory of ABS contoler P1653, powiesz mi ktory to czujnik? Z gory dziekuje

W poście do którego podałem linka:

Witam.
    Mam problem z czujnikiem ABS w Seacie Ibiza 6L.
    Najpierw podczas jazdy przy skręcie w lewo włączał się układ ABS, po kilku dniach układ włączał się już przy każdym hamowaniu.
    Wyczyściłem czujnik i plastikową tarczę na półosi - niestety nic to nie dało.
    Podłączyłem VAGa i pokazał następujące błędy:

Control Module Part Number: 038 906 019 HT
    Component and/or Version: 1,9l R4 EDC 0000SG 1503
    Software Coding: 00002
    Work Shop Code: WSC 06402
    Additional Info: VSSZZZ6LZ3R021919 SEZ7Z0B1650349
    1 Fault Found:
    18061 - Please check DTC Memory of ABS Controller
    P1653 - 35-00 - -

Jakieś wspólne problem nie do końca rozwiązane czujnik, plastikowa tarcza na półosi, kabel, połączenie wtyczek, impulsator.
  • Poziom 9  
    pojecia nie mam w ktorym sterowniku jet ten blad! Szczerze to ja sie na tym za bardzo nie znam. Myslalem ze ty mi to powiesz
  • Poziom 27  
    gdzie sprawdzasz kolego ten błąd ? pisze Ci jak byk sprawdz odczytaj pamięć sterownika ABS

Dodano po 21 [sekundy]:

błędy z p są w sterowniku silnika
  • Poziom 9  
    Jesli ten blad jest w sterowniku ABS-a, to jest to do naprawienia, czy caly nowy sterownik ABS-u trzeba wymienic i w razie co ile ta przyjemnosc moze mnie kosztowac?
    Doczytalem gdzies jeszcze ze moze to jakis przewod od sterownika ABS-u moze miec przebicie na masie, czy nie trzymac masy, jak to sprawdzic i czy jest to mozliwe? Jeszcze jedna uwaga, zawsze ta kontolka ESP zapalala mi sie dokladnie po 10,5 minutach, dzisiaj zauwazylem wydluzenie sie czasu do 15 minut.Pozdrawiam i dzieki za wszystkie podpowiedzi.
  • Poziom 27  
    Podłącz VAG-a do ABS i odczytaj pamięć, podaj usterki.
  • Poziom 39  
    on117 widzę,że już się trochę doszkoliłeś.
  • Poziom 27  
    Myślę, że kolega ma laptopa, bo najlepiej byłoby sprawdzić ten ABS w czasie jazdy. Albo podłączyć i czekać aż ta kontrolka zaświeci. Po prostu myślałem, że kolega miał problem z czujnikiem. Ale nie w sensie, że czujnik jest uszkodzony, bo pisze że sprawdzał. Tylko, że np. jest źle ustawiony, albo coś.
  • Poziom 29  
    fil2006 napisał:
    gdzie sprawdzasz kolego ten błąd ? pisze Ci jak byk sprawdz odczytaj pamięć sterownika ABS
    błędy z p są w sterowniku silnika

Kody usterek rozpoczynające się oznaczeniem P wg norm ISO 15031-6 i SAE J2012 (rozdz. 7) dotyczą zespołu napędowego (Powertrain)
  • Moderator Samochody
    Ponieważ jesteś w UK, to przetłumaczę na polski: Please check DTC Memory of ABS Controller = sprawdź pamięć usterek w sterowniku ABS
  • Poziom 9  
    Dzieki za tlumacza, ale polskiego sie nie wyrzekne i cos tam jeszcze pamietam. Za tydzien jade do innego serwisu Audi, powiem im o co chodzi bo to ciemniaki ci angole nie znaja sie za bardzo na rzeczy, moze tym razem cos zdzialaja. Jak naprawie usterke to dam znac, jeszcze raz dzieki, pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    do AUDI A4 A6 A8 ALFA ROMEO BMW E-39 MERCEDES
    PEOGUET SEAT IVECO DAILY OPEL VECTRA VV PASSAT B5 GOLF IV i inne...

Jednym z podstawowych objawów jest:

częsciowy brak komunikacji lub jej całkowity brak
    czyli jezeli w twoim samochodzie pali się kontrolka ABS czasem tez pali sie ESP
    bądz raz włącza się lub wyłacza albo po przejechaniu jakiejs
    odległosci zapala się kontrolka to na 99,99%
    masz uszkodzony sterownik abs.
    Jezeli po podłaczeniu pod interfejs diagnostyczny wykazuje bład czujnika
    któregos z kół a czujniki te zostaly wymienione
    to tez masz uszkodzony sterownik.problemem są zimne luty i należałoby przelutować
  • Poziom 39  
    turek azv nie wszystkie samochody mają taką usterkę jak twój. Przeczytaj wcześniejsze posty a dopiero później pisz.
  • Poziom 11  
    trans-serwis wszystko rozumiem ale po to jest chyba to forum żeby podzielić się swoimi wiadomościami.Krisviola1977 napisał ,iż potrzebuje pomocy!
  • Poziom 39  
    Twój post ma mu pomóc czy zaszkodzić jak sądzisz?
  • Poziom 11  
    Zrobi co uważa za słuszne!!
  • Poziom 27  
    w audi A6 z rocznika 2005 takich problemów nie ma kolego ,nie sugeruj się innymi markami czy starszymi modelami ,nie wiemy jaki błąd jest w sterowniku abs/esp gościu odpytał błędy w 01 ,przy canie automatycznie wszędzie są informacje i to nie są błędy ,sprawdz pamięć sterownika abs to informacja nie błąd .
    Tutaj może być sprawa aktualizacji oprogramowania choć nie koniecznie ,może tylko czujnik hamulca. Sprawa update jest trudna ,musisz mieć wsparcie techniczne i vasa ,no zeby to zrobić normalną drogą nie jakimiś metodami wylutowywania i wlutowaaania procesorów.

Dodano po 1 [minuty]:

znaczy jeśli masz vasa i wsparcie to nie nie jest trudne :-},tak na prawde samo sie to robi mechanik tylko klika
  • Poziom 1  
    Mam ten sam problem co Ty. Doszedłem że najprawdopodobniej rypsnął alternator, ja za parę dni wymieniam, napewno napiszę na forum o efektach
  • Poziom 9  
    Dzieki za podpowiedz. Ja wlasnie w piatek bylem w Audi, powiedzieli mi ze to jest na 99% to jest alternator, poniewaz po podlaczeniu do kompa wyswietla wiele roznych bledow w tym ESP, dodatkowo ogrzewanie lusterek i tylnej szyby nie dziala. Tlumaczyli mi to w Audi tak, ze alternator nie daje tyle pradu ile trzeba i komputer sam sobie rozdziela resztke tego pradu co zostaje, dlatego wyswietla rozne bledy. Pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

Jeszcze jeden watek. Czy ktos by mi powiedzial, gdzie moglbym dostac taki alternator, i czy to jest wiele roznych modeli alternatorow do tego modelu samochodu, czy tylko jeden. W audi chca 650 funcikow, promocja. Moze ktos ma taki alternator na sprzedaz i moglby mi go przeslac do UK za wplate na konto, albo jakos! Pozdrawiam