Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CW-29K86V - Brak startu WN

17 Paź 2009 12:12 1753 2
  • Poziom 22  
    Witam. TV miał zaniżone napięcia po stronie wtórnej zasilacza (B+ 80V zamiast 135). Uszkodzona DZ805. Po wymianie napięcie B+ wzrosło aż do 185V. Obciążenie przetwornicy żarówką 60W powoduje start TV i wszystko niby działa prawidłowo (napięcia w normie).
    Zauważyłem że gdy TV nie jest dodatkowo obciążany siada napięcie z 12V do 7-8V. W tym momencie brak impulsów H. Po wylutowaniu stabilizatora IC903 (3,3V zasilanie procesora i pamięci) 12V prawidłowe. Przed wylutowaniem 3,3V za stabilizatorem prawidłowe. Sprawdziłem całą gałąź 12V i nic nie znalazłem dlatego proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny takiego zachowania.
    Pozdrawiam.

PS. Chassis KS3A - Schemat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=168759#168759
  • Poziom 25  
    Witam
    Przede wszystkim musisz ustabilizować pracę przetwornicy na sztucznym obciążeniu (stopień H odłączony). DZ805- TL431 stabilizuje napięcia pobierając próbkę z B+ poprzez R821. Do sprawdzenia DZ805 (może wstawiłeś niesprawny), R821, R819, transoptor.
  • Poziom 22  
    Dzięki za zainteresowanie tematem. Usterkę znalazłem. Winny był rezystor R828. Po wylutowaniu na mierniku około 3 ohm, powinno być 1ohm. Widać dziwne rzeczy się z nim działy pod napięciem. TV pracuje jak nowy. Pozdrawiam.