Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec Markus z Perfekt R i Digitime800 potrzebna pomoc

Arthur1234 17 Oct 2009 12:30 4107 2
    Arthur1234
    Level 1  
    Witam

Mam problem z podłączeniem termostatu do pieca co i mam nadzieje że znajdę tu kogoś kto by mi poradził jak to zrobić.

Tak jak w tytule mam piec markus z regulatorem perfekt R. Kupiłem u producenta pieca termostat digitime 800 i sprzedawca powiedział ze mogę go sobie sam podłączyć, bez wzywania technika.

Podłączyłem do regulatora czujnik pogodowy według instrukcji załączonej do niego, a następnie, odciąłem czujnik i przewody podłączyłem do separatora, tak jak wynikało to z instrukcji od termostatu do styków 1 i 2. 1 była oznaczona NO a dwójka chyba COM.
    Włączyłem odbiornik i separator do gniazdka i jak ustawiłem temperaturę wyższą niż była w pomieszczeniu zapaliły mi się obie diody, na odbiorniku i na separatorze. Załączyłem piec i pojawiła się na wyświetlaczu ikonka że działa czujnik pogodowy.
    I to zaczęły się moje problemy ponieważ za każdym razem kiedy temperatura na czujniku zrówna się z temperaturą zadaną, bądź przełączę ja na tryb nocny gdzie jest niższa o kilka stopni, regulator pieca (perfekt R) wyrzuca mi komunikat "alarm" i przeraźliwie piszczy, zamiast zatrzymać prace pieca.

Nie bardzo wiem co z tym tematem zrobić, czy coś źle podłączyłem czy może trzeba coś ustawić. Jeżeli ktoś wie jak to zrobić bardzo proszę o pomoc.
    skowron_jazda
    Level 11  
    Witam
    Niestety sterownik Perfekt R nie ma możliwości współpracy z termostatem pokojowym. W tym sterowniku jest możliwa tylko regulacja z czujnikiem pogodowym lub bez niego.
    Uważam że sterowanie pogodowe jest lepsze od pokojowego ponieważ:
    1) Sterownik reaguje na przyczynę (zmiana temperatury na zewnątrz budynku), a nie na skutek (zmiana temperatury w pomieszczeniu na skutek zmiany temperatury zewnętrznej). Dzięki temu reakcja jest szybsza.
    2) Czujniki pokojowe stosowane powszechnie na rynku dostarczają tylko 2 rodzaje informacji: "za ciepło" i "za zimno". Nie ma żadnej informacji na temat konkretnej temperatury ani odchylenia od oczekiwanej wartości. Najczęstsze wykorzystanie tej informacji to załączanie pompy C.O. Jest to jednak nieoptymalne rozwiązanie, gdyż powoduje skoki temperatury na płaszczu kotła przez co spalanie w piecu jest bardzo nieefektywne.
    titamida
    Level 11  
    Zanim się rozpiszę spytam czy ktoś tu zagląda bo chciałbym wymienić się informacjami.