Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterownik Makroterm T-com do turbo komika

17 Paź 2009 13:20 10092 8
  • Poziom 9  
    czy ktoś wie jak obniżyć temperature zalanczania pompy obiegu c.o. w sterowniku T-com,firma makroterm,fabrycznie zakres jest od 50 stopni w góre,ja chciałbym obniżyć tę temperature do jakiś 40 stopni,słyszałem ,że potrzebny jest odpowiedni kod dostępu,prosze o pomoc:cry:
  • Poziom 17  
    Witam!

Pierwsza pozycja w menu o ile się nie mylę "KOD" zmieniamy wartość ze 100 na 199 (199 to jest kod serwisowy). Po zmianie jedziemy w doł do "TCO" i tutaj już mamy możliwość korekty następnie wracamy do pozycji KOD i spowrotem ustawiamy 100. Nie chcę teraz polemizować za dużo bo już nie pamiętam na 100% ale nie wiem czy 50 stopni to jest dolna granica nastawy choć bardzo prawdopodobne jest ze pomyliło mi się z "tCO"

Po wpisaniu kodu serwisowego masz dostęp do całego menu zatem podam Ci jeszcze jeden na przywrócenie ustawień domyślnych.
    1. wartość KOD = 120
    2. strzałką w góre wracamy do doczytu temperatury kominka
    3. równocześnie naciskamy + i -

jest jeszcze wartość KOD 99 z tej pozycji możemy regulować temperaturę zadaną baniaka i ogrzewania. (wspomniane "tCO" i "tCW"

Pozdrawiam!!
  • Poziom 9  
    niestety,ale ten kod 199 nie działa w tym sterowniku,sprawdzałem kilkakrotnie,kod 99 i 120 działają,są one zreszta podane w instrukcji,a kodu serwisowego niestety nie podają,temperatura tcw i tco ustawione są fabrycznie na minimum 50 stopni i za nic nie mogę tego zmienić,kod 199 słyszałem ,że działa w innych sterownikach,do tego chyba musi być inny,mimo wszystko dziękuję za odpowiedź,pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Spróboj zjechać na TCO i wcisnij + i - na chwile jednocześnie. jak to nie podziałą to nie wiem.
  • Poziom 9  
    spróbowałem,niestety nie zadziałało,ale dzieje sie wtedy dziwna rzecz,przy takim działaniu automatycznie zmienia się kod,jeśli był np.99 to po tej operacji kod zmienia sie na 199,coś ten kod jednak oznacza,ale chyba nie to o co mi chodziło,wysłałem maila do producenta z prośbą o rade,jeśli mi odpiszą ,podziele się tutaj tą wiedzą,pozdrawiam i dziękuję
  • Poziom 17  
    Pewnie jest tak ze minimalna temperatura nastawy TCO wynosi 50 stopni. Szczerze to montowałem tylko dwa razy ten sterownik i nie jestem w stanie z pamięci podać wszystkich jego zakresów nastaw.. Najwidoczniej w zakopanem uznali ze 50 stopni to minimum (bo rozumiem ze po wpisaniu kodu 199 wartość TCO można zmieniać od 50 w zwyż chyba do 80[st])

Pozdrawiam!!
  • Poziom 9  
    Tylko kod 99 umożliwia jakiekolwiek zmiany,kod 199 nie jest wogóle aktywny,po wpisaniu nic nie można zmienić,ani w górę ani w dół,pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 42 [minuty]:

Oto odpowiedż z firmy Makroterm w sprawie obniżenia temp. tco i tcw :

Witam !

W nawiązaniu do otrzymanego maila, przykro mi to stwierdzić ale niestety najniższa temperatura załączenia pomp kominkowych to właśnie 50 st. C. Nie zalecamy by temperatury załączające pompy były aż takie niskie, wiąże się to bowiem w późniejszym czasie ze złą eksploatacją Turbokominka. Zalecane przez nas ustawienie załączenia pomp to temperatura 55 stopni.

Jeśli będzie ona niższa ok. 48 st. doprowadzamy do wychładzania płaszcza wodnego, dla drewna o wilgotności poniżej 20 % punkt rosy to właśnie 48 st. w tym momencie zaczyna nam się wykraplać kondensat. Wiąże się to z zabrudzeniem komory spalania.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

No to się dowiedziałem czy można obniżyć i dlaczego lepiej tego nie robić
    zacytowałem tego maila dla wiadomości dla innych użytkowników,pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Jestem szczęśliwym posiadaczem Turbo kominka Makroterm

Odpaliłem instalacje 3 dni temu i śmiga niesamowicie

Sterownik ma niesamowite możliwości
    kod 199 działa u mnie - ostatnie menu to wersja oprogramowania - posiadam u31

podłączone 2 pompy i zawór 3pozycyjny oraz wymiennik bojler z płaszczem wodnym i CO

Nagrzewa sie bardzo ale to bardzo szybko - wiatrak na 2 kreski
    doszedłem na tyle że temp zadana trzeba ustawić na 60 to jest optymalne i jest bardzo ciepło

do cyrkulacji użyłem sterownika Auraton 1111 - pobiera różnice temperatur na wyjściu z bojlera z najdalszym dojściem wody do kranu

to na tyle Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    wersja mojego oprogramowania to u11,sterownik T-COM,może stąd te ograniczenia,muszę przyznać,że ja również jestem b.zadowolony z turbokominka,temp. mam nastawioną tak samo,60 stopni w zupełności wystarcza,calość połączona z piecem WOLF CGW 20/120,jak na razie praktycznie tylko kominek wszystko ogrzewa (oprócz CWU) kiedy minie zima,pewnie będę miałwięcej do powiedzenia,pozdrawiam.