Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daewoo Espero wymiana silnika 1.5 16V -> 1.8 8V

masterx05 17 Oct 2009 16:13 1901 1
    masterx05
    Level 10  
    Witam mam problem, przykładam się do wymiany silnika, aktualnie posiadam Espero 1.5 które pali tyle oleju ze musiał by palić z 5litrów gazu żeby opłacało się nim jeździć, ale mam drugie Espero całkowicie na części, chciałem się dowiedzieć czy da się to zrobić bez większych komplikacji, kolega mechanik wspomniał że jest dużo bawienia zważywszy na to że trzeba wymienić wiązkę elektryczną komputera, (bo komputer to wiadomo) czy to prawda? więc może wystarczyło by puścić kilka kabli których mogło by ewentualnie brakować? (na benzynie praktycznie nie jeżdżę)
    A może ktoś chciał by mi przy tym pomóc za nie wygórowana kwotę, oczywiście najbrudniejszą robotę wykonam osobiście chodzi mi tylko o elektrykę czyli część finałową...Jestem z Warki, więc myślę że ktoś np. ze stolicy mógłby mi przy tym pomóc.
    henryk waszyński
    Level 12  
    Mechanik podpowiadał dobrze. Podstawowa sprawa drugi komputer, właściwy do nowego silnika a później ewentualnie zabawa z kablami. Zaznaczam, że najlepiej wymienić wiązkę. Załóżmy, że kupujesz samochód po dzikich przeróbkach i potrzebujesz coś sprawdzić, pomierzyć drożność przewodów i dopiero zaczynają się schody. Bo na wejściu czerwony, na wyjściu niebieski itd. Tak więc radzę komputer, wiązkę i schematy obydwu układów, starego i nowego.