Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobry ekspres ciśnieniowy za 300- 400zł

ebodenuan 17 Paź 2009 16:40 12325 9
  • #1 17 Paź 2009 16:40
    ebodenuan
    Poziom 1  

Witam, chciałabym kupić ekspres ciśnieniowy- najpierw myślałam o automacie Clatronic, ale po przeczytaniu Waszych opinii stwierdziłam że to bubel, a o automacie muszę zapomnieć, bo realny cenowo jest jedynie kolbowy. Mam bardzo skromne fundusze (studenckie na razie) więc cena 400 zł jest nieprzekraczalna- to właściwie i tak za dużo, ale bardzo chciałabym zrobić mężowi na gwiazdkę super prezent (do tej pory pił tylko rozpuszczałkę chociaż kawę bardzo lubi). Sama piję tylko cappuccino. Jestem kompletnym laikiem- stąd prośba o pomoc. Czytam Wasze opinie i opinie na ceneo od 7 godzin (!) i dostaję depresji- jak już mi się wydaję że znalazłam najlepszy model, okazuje się że chyba jednak nie. Na młynek (choć wiem już że b. ważny) na razie nie mam funduszy- może za jakiś czas.

Biorę obecnie pod uwagę:

~Zelmer Maestro 13Z013
    -głośny,kiepska crema,zostaje błotko,tacka ciągle się grzeje i rdzewieje
    ~Electrolux (AEG) 150
    -ponoć strasznie awaryjny, bardzo wrażliwy na stopień zmielenia kawy
    ~Saeco Via Vento
    -ponoć okropnie brzydki (nie najważniejsze to,ale w końcu to prezent- chyba że faktycznie zdecydowanie przebija inne) i trochę przestarzały
    ~Saeco Nina
    -trochę za drogi- jeśli nie bije innych na głowę, to raczej nie; głośny
    ~Zelmer Piano
    -wydaje się że jest z najniższej klasy, więc kawa pewnie też najsłabsza
    ~Rowenta ES 5100
    -na ostatnim miejscu bo ponoć hałasuje jak czołg,a kawa bardzo marna

Błagam o opinie bo głowa już mnie boli od tego. Chiałabym smaczną kawkę (żeby była warta tych 400 zł :) ), nie psujący się i w miarę prosty w obsłudze sprzęt.

0 9
  • #2 17 Paź 2009 23:28
    arekb81
    Poziom 25  

Saeco sobie daruj. Ekspres tani, ale trzeba kupować drogie naboje z kawą. Jeśli Saeco to tylko automat i to nie z dolnej półki.

Z tego co podałeś, to Electrolux/AEG parzy kawę całkiem przyzwoicie. Jest dość solidnie wykonany. A na stopień zmielenia kawy każdy ekspres jest wrażliwy. Jak za grubo - masz lurę, za drobno albo wcale kawa nie poleci z wylewki, albo będzie "przepalona".

Co do awaryjności Electrolux/AEG, to w 90 procentach jest to wina użytkownika. Ekspres trzeba co jakiś czas odkamieniać. Jeśli tego się nie robi, a najczęściej nie robi, bo żaden komunikat przypominający nie wyskoczy przecież w tak prostym urządzeniu, to ekspres "zatyka się" przez kamień. Te ekspresy są tak proste, że nie ma co w nich praktycznie się psuć.

0
  • #3 20 Paź 2009 07:38
    zarowka
    Poziom 12  

Coś Ci się pokręciło z tymi nabojami do Saeco - nie te modele - w tej cenie z tych którepodał kolega z modeli firmowy i do robienia kawy jest tylko Saeco właśnie. Via Veneto z wyglądau faktycznie lipa ale kawa jak powinna czyli prawdziwe expresso. Ogólnie w tej cenie ciężko jest znaleźć express dobry i ładny ale brałbym pod uwagę jeśli chodzi picie kawy saeco - potem zelmer choć chyba nie ten który podałeś bo mają kilka modeli - aeg napewno nie ten model.

0
  • #5 28 Sie 2010 15:40
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 09 Wrz 2010 21:59
    polkos
    Poziom 17  

Weź pod uwagę Krupsa, co do problemów z usterkami to tak jak wyżej trzeba regularnie odkamieniać i niepowinno być problemów. Smak kawy zależy również od jakości kawy.

0
  • #7 09 Wrz 2010 23:35
    Shila
    Poziom 1  

Zelmer 13z013
    Crema całkiem niezła, choć lepiej wychodzi na pojedynczym sitku. Na początku (w porównaniu do innego ekspresu) wydawało mi się, że trochę słaba kawa wychodzi ale teraz jednak bardziej mi smakuje. Po kilku miesiącach użytkowania (używany 3-4 razy dziennie) jeszcze nic się nie popsuło a tacka nie zardzewiała.
    Niestety ma też minusy: długo się nagrzewa, niby gotowość do pracy zgłasza szybko ale tak bez dłuższego rozgrzania to kawa wychodzi nie za gorąca. Producent zaleca najpierw przelać wrzątkiem filiżanki, przepłukać sitko wrzątkiem - to trochę pomaga. I drugi minus: strasznie dużo wody zbiera się w podstawce, trzeba codziennie pełną podstawkę opróżniać (w moim pierwszym ekspresie to przez miesiąc tyle by się nie zebrało).

0
  • #9 22 Lut 2011 16:22
    hissss
    Poziom 1  

witam mam pytanko . potrzebuje instrukcji obsługi do Saeco Cafe Nova . do jednego znalazłem do Magica a do Nova nic nie ma . :D

0