Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra 32 Firmy Satel programowanie z użyciem manipulatora

mefi 17 Paź 2009 16:41 2765 5
  • #1 17 Paź 2009 16:41
    mefi
    Poziom 10  

Witam, próbuje zaprogramować integre 32 przy użyciu manipulatora, i mam pewne problemy z wizualizacja całości. Przykładowo w menu wejścia->szczegóły->Nazwa można zobaczyć 32 pozycje, jak to ma się do tego że Integra ma 8 wejść. (powinno więc być 8 pozycji), w DloadX menu jest jasne 8 wejść jest aktywnych pozostałe zablokowane.

Drugim problemem jest to że w drzewie menu na manipulatorze nie mam dostępu do gałęzi struktura->sprzęt->expandery mimo że do układu jest podłączony ekspander. Czy jest jakaś osobna procedura identyfikacji dla ekspanderów. pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

0 5
  • Pomocny post
    #2 17 Paź 2009 17:06
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

mefi napisał:
    ...można zobaczyć 32 pozycje, jak to ma się do tego że Integra ma 8 wejść.
    Nijak. Po prostu wejścia fizyczne (9-32) nie będą obsługiwane, jednak można je wykorzystywać jako wirtualne - w wersji softu 1.05 i powyżej

mefi napisał:
    Drugim problemem jest to że w drzewie menu na manipulatorze nie mam dostępu do gałęzi struktura->sprzęt->expandery mimo że do układu jest podłączony ekspander. Czy jest jakaś osobna procedura identyfikacji dla ekspanderów.

Oczywiście. Zaraz obok pozycji "identyfikacja manipulatorów" jest pozycja "identyfikacja ekspanderów". Bez przeprowadzenia obu identyfikacji nie będzie możliwości poprawnego zaprogramowania centrali.

0
  • #3 17 Paź 2009 17:24
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

mefi napisał:

...
    w DloadX menu jest jasne 8 wejść jest aktywnych pozostałe zablokowane.
    ...

Nie są zablokowane, pomimo że wyszarzone możesz przypisać parametry.

0
  • #4 18 Paź 2009 19:06
    mefi
    Poziom 10  

Witam, chciałbym jeszcze zapytać czy z poziomu manipulatora jest funkcja automatycznej detekcji wejść. Wiem że długie przyciśnięcie przycisku [1] wyświetli stan wejść. Ale problem polega na tym że właśnie wymieniłem centralę (Integra 32) która nie jest jeszcze zaprogramowana. całe okablowanie podłączyłem w ten sam sposób jak było w uszkodzonej płytce, teraz chciałbym jakoś sprawdzić co jest podłączone do poszczególnych wejść i wyjść.
    Dodatkowo nie wiem jakiego typu są czujki (brak dokumentacji) czy jest jakaś metoda na ustalenie tego jak definiować typ linii wejść centrali.

0
  • #5 18 Paź 2009 19:45
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zamiast pisać takie posty weź otwórz czujkę, zobacz, czy są rezystory i porównaj z opisami w instrukcji instalatora. Czujkę możesz odszukać przedzwaniając kabel (to nie filozofia) lub podłączając do centrali i korzystając z pomocy drugiej osoby (ona narusza linię, Ty obserwujesz manipulator) itd.
    Centrala autodetekta nie ma.

0