Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

De Dietrich-problem z podłączeniem kominka z piecem gazowy

17 Paź 2009 17:37 3780 3
 • Poziom 2  
  Witam wszystkich.Potrzebuje pomocy,a mianowicie zamontowałem w domu kominek z płaszczem wodnym 24KW,i piec kondensacyjny DeDietricha jednofunkcyjny MCR II 24S,do tego zaproponowano mi zastosowanie zasobnika buforowego Galmet 300/80.Problem polega na tym,ze instalator do końca nie wie jak dokładnie podłączyć zasobnik i czym sterowac ten układ grzewczy tak aby piec wyłączył się gdy palę w kominku.Obecnie gdy pale w kominku piec się nie wyłancza.Zasobnik jest podłączony następująco: po lewej stronie na górze zasilanie od pieca gazowego,nizej zasilanie ogrzewania,niżej powrót pieca gazowego i najniżej powrót ogrzewania, po drógiej stronie jest włączony kominek w górym wejściu i powrocie bo dolne mają służyć w przyszłosci dla solarów.teraz kiedy palimy w kominku woda użytkowa osiąga taką temperaturę jaka jest na kominku czyli 80 st. a grzejniki są chłodne,gdy pracuje piec gazowy wszystko jest ok.Proszę o pomoc jakiego sterownika mam użyć lub ewentualnie jak mają to podłaczyć do tzw. bufora.Pozdrawiam i dziękuję z góry za radę
 • Poziom 16  
  Witam ja mam to zrobione w podobny sposób z tym że mam sterownik temperatury kolo kominka który jak osiągnie zadana temperaturę włącza mi pompkę która idzie na ogrzewanie.Piec gazowy też ma pompkę i sterownik temperatury jak spadnie temperatura poniżej zadanej sam się odpala i grzeje jednocześnie załącza swoja pompę, oprócz tego mam pompkę od wody ciepłej która pracuje cały czas. Wydaje mo sie że musisz dokupić sterownik do kominka
 • Poziom 2  
  U mnie także zamontowano sterownik obok kominka,który steruje pompą po uzyskaniu danej temperatury na kominku,lecz wydaje mi się,ze powinien byc zamontowany jeszcze jeden czujnik w zasobniku tak aby piec gazowy wiedział kiedy jest rządana temperatura w zasobniku,Problem dalej tkwi w automatyce która będzie umiała tym wszystkim zarzadzić.Nie wiem czy dobrze zaostał podłączony zasobnik,czy odpowiednie zasilania i powroty są połączone odpowiednio.Moze podpowiesz jak podłączyli bufor u Ciebie i jaki zastosowałes piec gazowy.Pozdrawiam
 • Poziom 15  
  ta-urus napisał:
  piec kondensacyjny DeDietricha jednofunkcyjny MCR II 24S


  Producent zaleca w przypadku większej ilości źródeł ciepła stosowanie wersji "T" w/w kotła:

  "...Komunikat techniczny 1/2008

  Zaobserwowaliśmy na naszym rynku instalacyjnym duże zainteresowanie instalacjami, w skład których wchodzi kocioł jednofunkcyjny MCR 24 T z zamontowanym w nim zaworem przełączającym w połączeniu z alternatywnym źródłem ciepła np. kominkiem z płaszczem wodnym lub kotłem zapasowym.
  Niestety w większości tego typu instalacji powstaje problem zasilania grzejników w trakcie produkcji cwu przez kocioł – co powoduje ogromne niezadowolenie użytkowników.
  Przyczynę należy upatrywać po części w konstrukcji kotła (zawór przełączający na powrocie) jak i braku wystarczającej ilości zaworów zwrotnych w instalacji.
  Pragniemy zwrócić uwagę, że zdiagnozowanie takiej instalacji lub usterka zaworu wiąże się z kuciem ścian ewentualnie posadzek, ponieważ instalacja najczęściej przebiega pod nimi.
  W celu uproszczenia instalacji, jak również wyeliminowania tego problemu firma De Dietrich wprowadziła we wrześniu br (KH nr 9) na rynek nowy typ kotła jednofunkcyjnego MCR 24 S bez zaworu . Zawór przełączający z siłownikiem (nr zam. S63113 ) widnieje w cenniku jako opcja i możemy zamontować go poza kotłem - na zasilaniu instalacji. Zalecamy zatem Instalatorom to rozwiązanie jako technicznie prawidłowe i w końcowym efekcie tańsze. Sugerujemy również naszym partnerom handlowym zwiększenie udziału kotłów MCR 24 S i zewnętrznych zaworów przełączających)...."