Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unitra M9115 problem podczas nagrywania.

bmisilo 17 Oct 2009 17:53 2440 7
    bmisilo
    Level 19  
    Witam.
    Mam problem z tym magnetofonem a mianowicie chodzi o nagrywanie prawy kanał jest ok ale lewy nie.Problem w tym że prawie nic nie słychać na lewym kanale.Pierwsze co zauważyłem uszkodzony potencjometr (mechanicznie) balansu przełożyłem od drugiego M9115 bez skutku.Na pewno nie głowica,ponieważ odtwarza dobrze(alps).Próbowałem nagrywać na wejściu mikrofonowym też nic.Przeglądałem kable przełącznik zapis odczyt.Co posprawdzać na początek?
  • Helpful post
    Ireneo
    Level 42  
    Ja robiłem tak ze podłaczałem źródło sygnału,nagrywanie i przez kondensator do wzmacniacza,przykładasz po kolei jak idzie schemat i porównujesz kanały,zauważysz gdzie zanika.
  • Helpful post
    grom_5
    Level 17  
    Witam
    Należało by wymienić jednak głowicę. Przy odtwarzaniu będzie wszystko dobrze. Jeśli jest odrobinę zużyta akurat na kanale lewym nagrywanie jest kiepskie ciche. Pracowałem 30 lat w serwisie i takich przypadków miałem tysiące!! Nawet głowice ALPS też się szybko scierają. Gdybyś miał głowicę ferrytową lub "szklaną" to by nie było problemu tego typu.
    Pozdrawiam grom_5
    bmisilo
    Level 19  
    Nie chodzi mi o zapis tylko opisze jak to zauważyłem.Dałem kasete do kieszenie włączyłem pauze i rec podpiąłem żródło sygnału ipoda i zawsze nagrywam na słuchchawkach i słucham że nic nie słychać na lewym kanale nawet na wskaźniku na lewym ledwo jedna dioda się zapala a prawy jest w porządku.Podejrzewam tor audio.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    bmisilo
    Level 19  
    Znalazłem usterkę.Uszkodzony przełącznik zapis odczyt.Tak ruszałem tam na końcu gdzie jest za ekranowany i działa lub nie.Kupie kontakt wl i będzie wszystko dobrze.A czy można kupić taki isostat? Mam pytanie czy dostane taką zawleczkę na kable bo w M9108 złamał się przy obudowie to próbowałem rozmontować ale uszkodziłem.Chodzi o to czarne z tyłu obudowy co trzyma kable.Jeszcze jedno czy dostane gdzie kol wiek potencjometr telpod 2x22 kΩ m+n do balansu?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    bmisilo
    Level 19  
    I lipa.Kontakt nie pomógł.Popsikałem kilka razy i poruszałem i nic i zauważyłem że też przy odczycie lewy nie działa.Działa tylko wtedy gdy przycisnę go tam od góry na samym końcu palcem w to metalowe.Sprawdzałem luty są dobre.

Nie mogę takiego kupić uszkodzony jest mechanicznie tył isostatu.Proszę o pomoc.

Wymieniłem isostat i działał ale już nie działa poprawiałem luty i sprawdzałem czy nie zrobiłem zwarcia i nie było.Włączyłem i spalił się tranzystor t 3l.Nie wiem z jakiej przyczyny i nadal nie działa zapis odczyt prawy i lewy kanał.
    Moderated By Grzegorz Markowski:

Scaliłem trzy posty.
    GM