Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM Lenovo T42 - nie działa system po przywróceniu obrazu

PstryPtak 17 Paź 2009 17:57 1690 2
  • #1 17 Paź 2009 17:57
    PstryPtak
    Poziom 12  

Mam dwa laptopy Lenovo T42. W jednym jest dysk 80GB, a w drugin 160GB
    Wiadomo, instalacja systemu i sterowników i uaktualnień i softu od nowa to czynność pożerająca tyle czasu, że... "rence opadajo".
    Partycje recovery pokasowałem, bo liczy się dla mnie każdy kawałek dysku do wykorzystania (między innymi dlatego kupiłem drugiego z większym dyskiem).

Ale to jako ciekawostka, problem dotyczy na razie jednego lapka:

Wyciągnąłem dysk 80GB i podpiąłem do stacjonarnego kompa poprzez przejściówkę 2.5 3.5 cala.
    Za pomocą programów Paragon Disc Backup a potem również Norton Ghost zrobiłem obraz całego dysku (nawet sektor po sektorze 1:1 za pomocą Paragon Disc backup).

Niestety po procesie przywrócenia obrazu (zarówno w jednym jak i w drugim programie) system się nie odpala:(
    Komp startuje, ale po wyjściu z ekranu startowego biosu pojawia się tylko migający kursor w lewym górnym rogu ekranu. Nie można wpisać żadej komendy ani nic zrobić.
    Jak zapuszczę konsolę odzyskiwania z płyty instalacyjnej Win XP to komendy "fixmbr" oraz "fixboot" nic nie pomagają.
    Po ponownym uruchomieniu znowu migający kursor u góry i zero reakcji.

Czy ktoś zna program który potrafi zrobić obraz dysku od Lenowo Serii T i poprawnie go ponownie zapisać??

0 2
  • #2 06 Gru 2009 03:15
    asklodow
    Poziom 2  

o ile dobrze pamietam, problem polega na nietypowym odczycie dysku przez ibm

zostaw z przodu dysku 10 mb i postaw system,

jezeli nie pomoze,
    to zapraszam na prv, poszukam z poprzednij plyty na ktorej bylo oprogramowanie ktore automatem to rozwiazywalo....

0
  • #3 06 Gru 2009 10:57
    PstryPtak
    Poziom 12  

Problem był bo:

Wyciągałem dysk i podpianłem do stacjonarnego kompa przez przejściówkę 3.5'' <=> 2.5'' (ale nie to powodowało problem), i miałem w biosie tego stacjonarnego kompa złe ustawienie kontrolera IDE. Nie pamiętam ale trzeba było zmienić na Legacy IDE?

Po zmianie ustawienia dało się zrobić działający obraz za pomocą programu Clonezilla.

Jest BARDZO szybki i dokładny oraz kompresuje obraz dysku.

Teraz robię tak: Zrobiłem sobie bootowalny USB z Clonezillą. Z niego odpalam kompa i robię obraz dysku np na pendrive 8GB.
    Tak samo odzyskuję obraz.

Pożytek?

Nie muszę mieć zabierającej miejsce partycji ukrytej.
    Odzyskuję system taki jak sam sobie postawiłem i ustawiłem, a nie taki jak narzucał mi IBM na płytach Recovery.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo