Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault megane 2 sonda lambda czy co innego?

robert197648 17 Paź 2009 18:20 5363 6
  • #1 17 Paź 2009 18:20
    robert197648
    Poziom 10  

Witam mam meganke z 2003r 14,16V benz+gaz byłem ostatnio u gazownika zrobił pomiar spalin i stwierdził że mam podwójną dawke tlenu i prawdopodobnie wysiadł katalizator,pojechałem do innego mechanika to powiedział że to sonda lambda,oczywiście podjechałem do 3 ten znowu twierdzi że to cewka poszła i samochód pracuje na 3 cewkach nie 4,powiem że objawy auta są takie że czasem traci siłe mułowato ciągnie i na wolnych obrotach jak leciutko dodam gazu to szarpie całą budą.Czy ktoś juz miał podobna sytuacje może ktoś doradzić,a najlepiej szukam sprawdzonego fachowca w miare nie drogiego z Warszawy i okolic bede wdzieczny za każdą pomoc

0 6
  • #2 17 Paź 2009 18:33
    janusz2008
    Poziom 33  

Musisz się na któregoś zdecydować, wstepne oceny mogą się różnić. Trzeba szukać, a nie wróżyć.

0
  • #3 17 Paź 2009 18:41
    robert197648
    Poziom 10  

no to napisałem czy może ktoś polecić dobrego fachowca bo jak zaczną wymieniac to wyniesie mnie to ponad 3000tys a na wywalenie takiej kasy nie mam ochoty jak nie jest pewne co wysiadło

0
  • #4 17 Paź 2009 22:24
    Adek4100
    Poziom 17  

Wrzucić to na clipa i porzadnie przeskanować, tak to nic sie nie dojdzie, jak sonda to napewno wywali błąd ... kumplowi przy sondzie w thalii 1,4 wywalilo cos... sensor... tylko skanowany OBD II,

A powiedz jak auto zachowuje sie na benzynie w tedy równiez bedziesz wiedzial co jest grane czy wina gazu czy sondy i innych rzeczy.

0
  • #5 18 Paź 2009 08:20
    robert197648
    Poziom 10  

Powiem ci że byłem już 2 razy na komputerze i raz błąd mi skasował 2 razem sprawdzili że jest dalej tyle że na konsoli mi sie już nie pokawia,Błąd katalizatora.Powiem szczerze że gdyby nie gazownik i sprawdzenie tych spalin to pewno bym dalej jeżdził bo jego jedyny obiawy to jest to jak ruszam to musze dać mu dużo gazu bo inaczej nie chce ruszyć ale to też nie zawsze czasem jest dobrze i jedzie bez problemu. Na benzynie jest troche lepiej jak na gazie,a i jeszcze jedna rzecz jaką zauważyłem gdzy podjade np na lekkie wzniesienie to samochód się dławi i szarpie aby ruszyć to musze dać gaz do oporu ale też często gaśnie w takiej sytuacji tak sie dzieje i na gazie i benz (filtr benz wymieniany)

-1
  • #6 18 Paź 2009 09:30
    Adek4100
    Poziom 17  

No bo nie ma sensu wymmieniać katalizatora skoro nie wiadomo czy jest on napewno walniety ale z tego co widze chyba tak... wiesz może tez być poprostu walniety jakis czujnik , źle odczytuje dane przesle głupoty do komputera i samochod głupieje... wiem bo rożne rzeczy mam z megane... a to injection jakies a to inne...

0
  • #7 18 Paź 2009 09:36
    robert197648
    Poziom 10  

No właśnie najgorsze jest to że nie mam dobrego fachowca każdy podłącza pod komputer i mówi co innego chyba pozostaje mi ASO aż sie boje pomyśleć ile sobie krzykną za taką diagnoze

2
  Szukaj w 5mln produktów