Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Selektor wejść audio z przekaźnikami

16 Paź 2009 18:56 4207 8
  • Poziom 13  
    Cześć znalazłem w moich szpargałkach przekaźnik.Wydaje mi się że jest to dwukanałowy.Czy moje przypuszczenia są słuszne.Czy ktoś spotkał się z tym wcześniej.I jak to można wykorzystać do tda7294.

Zdjęcia (obrazki) proszę wkleić zgodnie z instrukcją:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1229082.html
    Proszę precyzyjniej określić swój problem.
    /prezeswal/.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 31  
    Nie możesz z tego zrobi selektora, bo ten przekaźnik nie posiada pary wyprowadzeń normalnie zwartych oraz ma prawdopodobnie ułamaną nogę od cewki.
  • Poziom 13  
    A jaki powinien być ten przekaźnik nóżki sa wszystkie całe:D
  • Poziom 36  
    Jeśli przekaźnik ma dwie ( bo chyba wzmacniacz stereo) pary styków zwieranych w momencie zasilenia cewki to może pracować (po jednym na każdy kanał stereo) w selektorze wejść, łączy dane wejście z wyjściem w momencie zasilenia cewki, przy braku zasilania żadne wejście nie zasila wyjścia, wyjścia wszystkich (ile potrzebujesz wejść lub masz przekaźników) łączysz wspólnie parami (kanał lewy-kanał prawy). Większy problem będzie z zaekranowaniem kilku przekaźników aby nie było przydźwięku (brumu) sieciowego. Robiłem takie selektory wielokanałowe na kontaktronach, dwa kontaktrony (najlepiej niewielkich rozmiarów i identyczne gabarytowo) owijałem kilkuset zwojami cienkiego przewodu miedzianego w emalii, tyle par kontaktronów ile potrzebowałem wejść, wyjścia kontaktronów łączyłem razem (kanały lewe-kanały prawe), każda dwójka kontaktronów była owijana izolacją a potem folią alu uziemioną, przy odpowiednim ekranowaniu przydźwięku sieciowego praktycznie nie ma , zasilanie cewek kontaktronów napięciem stałym, później stosowałem (zniknął problem zaopatrzenia) fabryczne podwójne małe gabarytowo kontaktrony z cewkami i ekranami zasilane 4-24V .
  • Poziom 13  
    Posiadam tylko jeden taki przekaźnik wzmacniacz dwu kanałowy bedzie i chciał bym mieć dwa wejścia na jednym przekaźniku właśnie tym.Rozrysowałem taki jak by schemat który jest na obudowie z niego wynika że mozna zrobić dwa wejścia.A jaki jescze jest przekaźnik który mozna łatwo zbudować?

https://obrazki.elektroda.pl/82_1255859088.jpg
  • Poziom 36  
    Na jednym nie da rady. Jesteś z okolic Warszawy, w niedzielę podjedź na Wolumen i za kilka zł kupisz podwójne DWA kontaktrony na 6V (dziś takie miał jeden sprzedający, zresztą sprzedających te elementy sporo) i zrobisz taki selektor.
  • Poziom 13  
    A można zamiast tych przekaźników itp. zastosować coś takiego jak przełącznik obrotowy np.trzy pozycyjny.I jak to działa i jak to podpiąć?
  • Poziom 36  
    Trochę już marudzisz: jeśli chcesz zrobić selektor typu dwa wejścia-jedno wyjście to chyba dasz sam radę, do stereo (dwa kanały) potrzebujesz to samo tylko razy dwa, przełączniki mogą być różne i trzeba takie cudo wziąć w łapki i obejrzeć, schemat chyba zbędny dla połączenia (liczę ) dwa wejścia (stereo czyli 4 kabelki) i jedno wyjście (stereo czyli dwa kabelki), razem sześć, ekrany kabelków łączysz razem do masy wzmacniacza, zastosowanie kabli ekranowanych bezdyskusyjne. No i jeszcze gniazda wejściowe....