Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica Minolta ProPage1350W - papier kredowy.

Adek4100 17 Oct 2009 22:39 1913 2
 • #1
  Adek4100
  Level 17  
  Witam, posadam drukarke Konica Minolta ProPage1350W, już od paru miesięcy męcze sie z nią aby wydrukować ścieżki i przenieśc ja na płytkę PCB, niestety... Kredowego papieru za bardzo nie lubi... gnie, kartka zostaje w drukarce i muszę wyciagac ją recznie,

  Czasami zdarzy się (1/100 kartek) ze wydrukuje ale toner jest normalnie przyklejony do kartki jak na zwyklym papierze, jedynym sposobem drukowania na papierze kredowym jest taki aby drukarka zaczynała drukować tuż na poaczątku kartki i podczas drukowania wyłaczyc drukarke z parku przed zagięciem papieru... w tedy toner jest nie przyklejony do kartki i schodzi po dotknięciu palcem... Takim sposobem udało mi sie pierwszy raz przenieśc to na płytke.

  Czy ma ktos podobny problem z drukarka? Co mogę zrobić aby dobrze drukowała...
 • #2
  Wywial
  Level 17  
  witaj
  Gnie ci te kartki z takiego powodu ze as one śliskie i rolka sobie z nimi nie radzi. Ogólnie polecam przeczyścić rolkę pobierania papieru. Pomoże na kilka razy i znowu powróci do tego samego zacinania.
  A te mantyki z kartkami i utrwalaniem hmmm zawsze możesz odłączyć utrwalanie ale na 1000% ci wywali błąd lub zatnie.
  Pozdrawiam.
 • #3
  bartekZET
  Level 10  
  Tak jak kolega "Wywial" pisze przeczyść rolki, po drugie drukarka obsługuje gramaturę to 160g/m2, ustaw w sterowniku że to gruby papier a nie zwykły.