Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zimny cieżko zapala 1.9TDI ALH

fifi07 22 Paź 2009 14:26 20671 41
    enauto
    Poziom 29  
    fifi07 napisał:
    Czytam dokładnie wszystko co piszecie i dochodzę do wniosku ze chyba sprawdzę ten kat wtrysku. Tylko powiedzcie mi czy jest możliwość sprawdzenia tego vagiem czy muszę sie do mechanika udać. Rozrząd był zmieniany ale na pewno był ustawiony tak jak poprzedni bynajmniej tak powiedział mechanik wiec nie mam pewności ze ten wcześniej był ustawiony dobrze. Teraz jeszcze stwierdzam ze dziś rano po nocy kontrolka od świec zgasła po około 3 sekundach a ja jeszcze poczekałem z 10 sekund i samochód zapalił od strzała. I widzę teraz ze naj gorzej jest jak silnik ma około 10 stopni. Ponieważ nie działają świece i musi przekręcić około 3 razy a chyba tak nie powinno byc.

Dodano po 6 [minuty]:

do rh.rally
    kolego sprawdziłem i wszystko jest ok jak temperatura silnika jest poniżej 5 stopni to świece grzeją jak powinny i samochód zapala bez problemu. Choć jak zauważyłem muszę podgrzać dłużej niż to co wskazuje kontrolka bo ona gaśnie po około 3 sekundach a ja muszę około 10 poczekać. I waśnie ja mam w swoim golfie 4 świece do podgrzewania płynu chłodniczego. Jest to dobre rozwiązanie bo w samochodzie bardzo szybko się ciepło robi. Ale te świece nie maja nic wspólnego z zapalaniem silnika.

janusz2008 napisał:
    Gdyby one się tylko przepalały to ok. ale wiem z doświadczenia że z czasem nie rozgrzewają się prawidłowo.

Wymień świece
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
    kazek1561
    Poziom 11  
    Dlatego,gdy pojawi mi się problem z jedną ze świec zawsze wymieniam kpl.
    on117
    Poziom 27  
    Jak jest jedna spalona, to albo wymienić na używaną i sprawną, albo wszystkie nowe.
    QBA1
    Poziom 9  
    Świecenie kontrolki nie świadczy o dobrym działaniu świecy żarowej,lepiej przewodem na iskrzenie,natomiast co do działania świec poodpaleniu silnika to jest tak często,żę świece grzeją nawet do 5-7min.np.silniki isuzu 1,7 td,wystarczy założyć zwykły woltomierz na akumulator zaraz po uruchomieniu silnika , ładowanie rzędu 13,5-13,7 a jak przestaną grzać świece wraca zaraz do normy co nawet słychać będąc w środku samochodu po zmianie pracy silnika,to też jest częsty problem z rozładowaniem akumulatora jeżeli ktoś jeżdzi po 3 km dziennie

Dodano po 3 [minuty]:

a jeżeli jedna świeca jest spalona to śmiało możesz założyć jedną oczywiście tej samej firmy i wartości napięcia,
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
    on117
    Poziom 27  
    QBA1 napisał:
    a jeżeli jedna świeca jest spalona to śmiało możesz założyć jedną oczywiście tej samej firmy i wartości napięcia,

Jak wymieni na używaną to ok, ale nową jak kupuje to nie ma sensu jednej, później przepali się następna i też ją wymieni itd. Jak policzy koszt 2 nowych świec plus 2 razy znalezienie usterki i naprawa to już by miał w takim przypadku wszystkie nowe. A jak będzie miał dwie nowe i dwie stare, to po jakimś czasie pozostałe dwie przepalą się a wtedy kupi tak i tak cztery nowe i wszystkie znowu wymieni. Będzie miał już dosyć ciągłej wymiany świec.
    QBA1
    Poziom 9  
    NIE NEGUJE W TEMACIE WYMIANY ŚWIEC,KAŻDY MA SWOJE ZDANIE ,POZDRAWIAM I ŻYCZE POWODZENIA,
    mosmati88
    Poziom 23  
    QBA1 napisał:
    NIE NEGUJE W TEMACIE WYMIANY ŚWIEC,KAŻDY MA SWOJE ZDANIE ,POZDRAWIAM I ŻYCZE POWODZENIA,

Niewiem czy zauważyłeś, ale na tym forum się pomaga użytkownikom. Dla jednego wymiana wszystkich świec żarowych to spory koszt (za to można mieć pełny bak paliwa:)), a dla drugiego praktycznie nic. Jestem tego zdania: kto kupuje tanio, ten dwa razy kupuje. Pozdrawiam
    QBA1
    Poziom 9  
    dzieki ,dobrze ,że mnie poinformowałeś ,że na tym forum się pomaga użytkownikom.przeczytaj jeszcze kilka razy to co napisałeś i czy to jest adekwatne do tego co ja pisze,
    a szczególnie na temat pomocy zwracając mi uwagę
    mosmati88
    Poziom 23  
    Nie chcę być nachalny, ale przeczytaj swoje posty i popraw swoje błędy w pisowni.
    QBA1
    Poziom 9  
    jeżeli widzisz tu błędy ortograficzne,których brak to zmień forum,szkoda ,że zajmujesz się tu takimi głupotami, a i nie chce mi sie wiecej z toba pisać,

Dodano po 1 [sekundy]:

jeżeli widzisz tu błędy ortograficzne,których brak to zmień forum,szkoda ,że zajmujesz się tu takimi głupotami, a i nie chce mi sie wiecej z toba pisać,
    andrzeejek23
    Poziom 9  
    koledzy moze ktos wie gdzie sie znajduje przekaznik od swiec zarowych w golfie 5
    trans-serwis
    Poziom 39  
    andrzejek23 załóż nowy temat a nie odgrzebuj stare tematy tlko po to żeby zadać pytanie.