Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto kupować Nokie E52?

17 Paź 2009 23:27 12903 16
  • Poziom 21  
    Witam.
    Mam obecnie NOKIE E51 od ponad półtora roku. Myślę nad kupnem NOKII E51, ale jak wiadomo co nowsze to nie lepsze. Póki co na razie plus dla E52 jest to że baterie ma wytrzymałą dłużej.
    Jak Waszym zdaniem jest NOKIA E52, warto w nią inwestować czy zostać przy E51?
    Pozdrawiam.
    Artur
  • Poziom 42  
    Bierz E52 chociażby ze względu na prawie dwukrotnie szybszy procesor co przy symbianie ważne jest. Poza tym telefon ładniejszy i ma większy, lepszej jakości wyświetlacz. W ogóle pod względem technicznym E52 góruje (ma 3G) dlatego idź do salonu i się nią trochę "pobaw", a będziesz wiedział czy Ci przypasuje.
  • Poziom 21  
    Właśnie tak nie do końca bym się zgodził że E52 ma większy wyświetlacz, zarówno E51 jak i E51 mają wyświetlacze 240 x 320, 2.4 cala, 16 mln kolorów. Zarówno oba modele mają także 3G z tym że E52 ma jeszcze HSPA (HSDPA do 10,2 Mbps/ HSUPA do 2 Mbps) a E51 ma tylko HSDPA 3.6 Mbps.

Kolejnym minusem dla E52 jest to że ma brak IrDA ale za to ma xHTML w WAP i ma aparat 3.2 Mpix, zoom 4X, led flash czego nie ma E51 i ma tylko 2 Mpix, zoom 4X.

Kolejna rzecz w E52 to mniejsza pamięć telefonu - tylko 60 MB przy czym E51 ma 160 MB. Ale za to E52 w zestawie ma kartę pamięci 1GB i możliwość korzystania z kart do 16GB.
  • Poziom 35  
    Do E51 też włożysz kartę 16 giba :)
  • Poziom 21  
    Hm... tak mówisz?. W opisach jest że do 4 GB a osobiście nie sprawdzałem czy faktycznie działa 16 GB.
  • Poziom 42  
    asziatko napisał:
    Właśnie tak nie do końca bym się zgodził że E52 ma większy wyświetlacz, zarówno E51 jak i E51 mają wyświetlacze 240 x 320, 2.4 cala, 16 mln kolorów. Zarówno oba modele mają także 3G z tym że E52 ma jeszcze HSPA (HSDPA do 10,2 Mbps/ HSUPA do 2 Mbps) a E51 ma tylko HSDPA 3.6 Mbps.

Kolejnym minusem dla E52 jest to że ma brak IrDA ale za to ma xHTML w WAP i ma aparat 3.2 Mpix, zoom 4X, led flash czego nie ma E51 i ma tylko 2 Mpix, zoom 4X.

Kolejna rzecz w E52 to mniejsza pamięć telefonu - tylko 60 MB przy czym E51 ma 160 MB. Ale za to E52 w zestawie ma kartę pamięci 1GB i możliwość korzystania z kart do 16GB.

Co do umts to się pomyliłem i zwracam honor, ale wedle wszystkich źródeł jakie znalazłem to E51 ma 2 cale, a E52 2,4 cala wyświetlacz (na nokia Poland też tak jest).
  • Poziom 2  
    Z zakupem e52 może się jeszcze wstrzymaj zawsze nowinki na rynku się cenią a w przeciągu kilku miesiący od premiery modelu spada znacznie jego cena, chyba że dysponujesz finansami to bez zastanowienia e52 - bateria ponoć trzyma ok.10dni
  • Poziom 31  
    Cytat:
    bateria ponoć trzyma ok.10dni

Tyle dni to nie wytrzyma procesor z padniętej serii :D
    Nokia wymyśliła sobie nowe rozwiązanie zastosowane w E52, E55, 6700Classic, niestety sprzedają z uszkodzonym procesorem, telefon albo zaczyna się resetować po kilku dniach albo przestaje włączać...radzę się wstrzymywać z zakupem z drugiej ręki lub bez gwarancji.
  • Poziom 21  
    Cytat:
    Z zakupem e52 może się jeszcze wstrzymaj zawsze nowinki na rynku się cenią a w przeciągu kilku miesiący od premiery modelu spada znacznie jego cena, chyba że dysponujesz finansami to bez zastanowienia e52 - bateria ponoć trzyma ok.10dni

Wiesz aż tak finansów nie mam żeby od razu iść i kupić E52 i zmienić ją z E51. Dla tego stąd moje pytanie tutaj, czy warto. Ale dobrze piszesz że czym dlaej od premiery tym taniej można kupić telefon.

Cytat:
    Nokia wymyśliła sobie nowe rozwiązanie zastosowane w E52, E55, 6700Classic, niestety sprzedają z uszkodzonym procesorem, telefon albo zaczyna się resetować po kilku dniach albo przestaje włączać...radzę się wstrzymywać z zakupem z drugiej ręki lub bez gwarancji.

Hm... widzisz, zaskoczyło mnie to. Widziałeś już na własne oczy taki przypadek z E52 czy to wiesz tylko z opisów?.
  • Poziom 9  
    Ja uzytkuje E52 od 1,5 tygodnia, bateria narazie trzyma tydzien, jest narazie polowa.
    Niewiem czy we wszystkich nokiach tak jest ale ta robi cienko zdjecia (z lampą) Strasznie jasne wychodza.
    Ale pozatym telefonik fajny, ma dosc glosny glosnik. A najbardziej mi sie spodobalo to ze mowi mi kto dzwoni ;P (Pewnie w innych Nokiach tez tak jest.)
  • Poziom 31  
    asziatko napisał:

Hm... widzisz, zaskoczyło mnie to. Widziałeś już na własne oczy taki przypadek z E52 czy to wiesz tylko z opisów?.

Widzę to na co dzień w ilościach setek sztuk. Pracuję w serwisie...
  • Poziom 11  
    Witam mam pytanie co do nokii e52. Mam jutro miec w sklepie nowa nokie e52 i zastanawiam sie czy zostal juz poprawiony blad ktory powodowal czeste usterki ? slyszalem cos o imei i cyfrze na pozycji 9 ? Chodzi o plyte glowna chyba ...
  • Poziom 11  
    Mój znajomy ma E52 i narzeka, że robi słabe zdjęcia. Mówi, że jego stara Nokia 6500 slide robi lepsze fotki.
  • Poziom 12  
    Witam.
    bardzo nie udany model.
    Często wysyłam je do serwisu i wymieniają płytkę.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Telefon jest bardzo dobry. Kwestia awaryjnosci to seria produkowana w 2009 (*chyba przez miesiac czy dwa) . Wszystkie inne sa juz wolne od wad.
  • Poziom 34  
    Nie polecam:

W porównaniu do E51, którą wymieniałem na E52:

* słabsza bateria = słabszy zasięg - w E51 był lepszy
    * bateria góra 6 dni, nigdy dłużej - w E51 to samo było, więc żadna rewelacja z tą niby super baterią
    * obudowa się szybko rysuje, trzeszczy - w E51 to było niedopuszczalne
    * w kieszeni trzymana ciągle się odblokowuje i dzwoni - w E51 nigdy mi się nie zdarzyło
  • Poziom 11  
    Ja kupiłem jakiś tydzień temu.
    Mam non stop odpalony internet - konto e-mail synchronizuje mi się co 5 minut, dość dużo korzystam z nawigacji (a nawigacja działa naprawdę fajnie, świetna jest możliwość planowania tras na swoim profilu na ovi.com, a później synchro z telefonem), gadam około pół godziny dziennie i bateria wytrzymuje póki co 3 doby - myślę, że jak poużywam z miesiąc to będzie trzymać trochę więcej.
    Przy dość intensywnym używaniu wydaje mi się to być całkiem niezłym wynikiem.

Jedyny problem, jaki zauważyłem dotychczas to słaba jakość wykonania telefonu - niby jest aluminiowy, ale obudowa trzeszczy, tylna klapka jest kiepsko spasowana i rusza się - ogólnie najsłabsza obudowa ze wszystkich telefonów, jakich używałem przez ostatnie 6 lat. Nokia w tej kwestii powinna się uczyć od Samsunga.
    Ale poza tym telefon bardzo fajny i praktyczny - nie byłem w stanie się przesiąść na dotykowego Wave'a (myślałem, że po godzinie używania wywalę go przez okno!:), a e52 ma wszystko czego potrzebuję od nowoczesnego telefonu zamknięte w klasycznej obudowie, umożliwiającej pisanie smsów czy maili jedną ręką bez patrzenia na telefon (co dla mnie ważne:))