Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat do RADMOR typ R5432

18 Paź 2009 00:11 4006 5
  • Poziom 9  
    Witam.
    Nabyłem końcówkę mocy do tego radiotelefonu RADMOR R 5432 i poszukuję schematu bądź serwisówki. Możliwe też (na 100% nie wiem), że schemat od R 2434 jest taki sam lub bardzo podobny.
    Może ktoś zna dokładnie ten sprzęt i wie bez schematu, jak to uruchomić...
    Chcę uruchomić ten nadajnik będąc pewnym, gdzie co podłączyć, czyli:
    wejście i wyjście sygnału, zasilanie. Wiem, że płytka jest zasilana napięciem 12V, moc nadajnika do 25W, pracowała ona na 149MHz.
    Fotki mogą być pomocne.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Schemat do RADMOR typ R5432Schemat do RADMOR typ R5432

Moderowany przez c2h5oh:

Przed napisaniem kolejnego postu proszę zapoznać się z regulaminem. Proszę czytać opisy działów i zakładać tematy w odpowiednich działach.
    W dziale "Radiotechnika Schematy" obowiązują zasady:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1021693.html
    Jest to Twój pierwszy post, więc tylko dla tego go przenoszę i nie trafi on do kosza.

• flexghzflexghz
  • Poziom 19  
    Taki schemat jest już na elektrodzie. To jest popularnego "murzynka".

• flexghzflexghz
  • Poziom 9  
    Dzięki tpl za odpowiedź, ale porównując schemat, który załączyłeś jest on jednak podobny do tego, co ja mam... lecz nie taki sam, u mnie na płytce są tranzystory KT920B i KT920A, również podłączenia nie do końca się zgadzają.
    Z Twojego schematu podłączenia są takie:
    1 u mnie na płytce jest tylko C2 bez C1
    2 Antena jest tak samo, chociaż wartości elementów nie ma na schemacie
    3 zasilanie (u mnie jest tak samo)
    4 u mnie jest to zaznaczone jako 5 tyle, że nie ma na początku C18
    5 u mnie jest to oznaczone jako 6

Dzieki tpl i za ten schemat, jak nie znajdzie się nic lepszego to może uda mi się i z tego uruchomić tą końcówkę.

Szukałem jeszcze na Elektrodzie, ale nie znalazłem schematu dokładnie do tego modelu radia.
  • Poziom 19  
    Chcesz i masz - z wartościami elementów.

• Poziom 9  
    Dzięki Generator widzę, że ten schemat jeżeli chodzi o końcówkę mocy jest bardzo podobny albo i taki sam :D, tylko muszę posiedzieć przy tym i dokładnie porównać.

Po uruchomieniu tego wzmacniacza będę chciał sterować go mocą 0,5W z przenośki, nie wiem dokładnie, co z twego wyjdzie... To znaczy kolega, który bardziej się zna na tym sprzęcie będzie dochodził, jaki sygnał należy podać by prawidłowo końcówka się zachowywała.
    Wzmacniacz ten ma mi być pomocny do łączności via Sat np. AO51, ponieważ z 4W z przenośki miałem kiepskie rezultaty przebicia się przez silniejsze sygnały, więc jeżeli da się wydusić może ze 20W z tego wzmacniacza będzie pewniejsze, że usłyszę swój sygnał na satelicie. Próby już przeprowadziłem nadając z około 40W i nawet już przy dalekim zasięgu od satelity (był bardzo blisko choryzontu, już zanikał) jeszcze wchodziłem na niego :D.
    Dla informacji lub ciekawości podam, że pracuję na antenie, gdzie na jednym nośniku jest 7el. na 430MHz i 4 el. na 145Mhz i jest ona na statywie fotograficznym. Jeżdżę z tą antenką w plener w mieście nie ma możliwości pracy, za dużo wysokich budynków. Podłączone są dwie przenośki.

Tu http://www.youtube.com/watch?v=qDf12x6DZt0&feature=channel
    można zobaczyć filmik, który nakręcilem.

Dziękuje również Łukaszowi SQ8MXP, który na PW podesłał mi schemat radmora 3033

Dodano po 4 [minuty]:

Dzięki tpl napewno skorzystam z tego schematu.
    Dziękuję również wszystkim za pomoc.

Teraz przekażę te schematy koledze, który zajmie się tym wzmacniaczem.

Moderowany przez c2h5oh:

Dziwię się trochę, że bez znajomości takich prostych zagadnień uzyskał Kolega pozwolenie radiowe... Ale cóż, czasy się zmieniają.
    Zgodnie z puntem 10.2 regulaminu temat zamykam i przenoszę do działu "Radiotechnika Początkujący".