Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SHG-U800 ściągnięty SimLock przez Erę nadal jest ...

ppp1980 18 Paź 2009 10:55 2647 3
  • #1 18 Paź 2009 10:55
    ppp1980
    Poziom 14  

Witam...
    zakupiłem pół roku temu w głośnej promocji telefon Samsung U800
    we wszystkich informacjach podawanych w Erze, głośno było mówione, że telefony nie posiadają już simlocków... Nawet w ulotce reklamującej U800 w Erze było napisane: teraz bez simlocka!!! Zakupiłem dwa telefony... Opisywanego U800 i SE K770i... Po przyjechaniu do domu okazało się, że K770 oczywiście SimLocka nie ma, a U800 jest nadal zablokowany... Zgłosiłem się do salonu Ery i oczywiście, poinformowano mnie, że nie które partie jeszcze mają simlocka... Pan się cieszył, poklikał chwile w kompie, wpisał coś z klawiatury w moim U800 i simlock zniknął...
    ---
    Problem w tym... że..
    U800 nie ma simlocka jedynie na karty Polskie! Działa ze wszystkimi których kod sieci zaczyna się na 260-XX czyli polskie karty (Plus,Era,Orange itp.) gdy kod sieci zmieni się np. na 222-88 (WIND ITALIA) simlock nadal jest...
    Telefon czyta wszystkie polskie karty lecz... zagranicznych już nie...
    -----
    Czy ktoś zna jakieś oprogramowanie do U800, by zamemu ściągnąć simlocka????
    Teraz jestem zagranicą (na stałe we włoszech ) i przed chwilą okazało się...
    że owy U800 nie działa z kartami włoskimi...
    Masakra...
    Co mam zrobic by go odblokować???
    Pisałem do BOKu Ery maile, ale nie chcą mi udostępnić kodu na simlocka w drodze korespondencji mailowej... i zapraszają do serwisu....
    co robić?

0 3
  • #2 18 Paź 2009 11:00
    fischer8
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jedynym wyjściem dla ciebie jest zakup logów do programu Kulankendi i wtedy zrobisz.Nie ma domowego sposobu zdjęcia simlocka oprócz zakupu jakiegoś boxa z obsługą tego modelu.

0
  • #3 18 Paź 2009 11:16
    ppp1980
    Poziom 14  

możesz coś więcej napisać o tych logach? bardziej łopatlologicznie... Co, gdzie i jak?

0