Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS X50RL i Windows XP - brak sterowników systemowych

ppp1980 18 Paź 2009 11:50 6122 4
  • #1 18 Paź 2009 11:50
    ppp1980
    Poziom 14  

Kilka dni temu zauważyłem brak sterowników systemowych w moim komputerze...
    Gdy klikam w mój komputer, właściwości, menedżer urządzeń, i sprawdzam, czy wszystkie widoczne komponenty posiadają sterowniki, okazuje się że, takie podzespoły jak:

-kontroler DMA
    -płyta systemowa
    -procesor numeryczny
    -programowalny kontroler przerwań
    -zasoby płyty głównej
    -zasoby płyty głównej
    -zasoby płyty głównej

nie posiadają sterowników...
    System zgłasza taki opis:
    urządzenie nie posiada zainstalowanych strowników, nie działa i zostało wyłączone...

Zastanawiam się nad tym, jak to możliwe, by Koprocesor nie posiadał sterowników???

Niestety, przekopałem strony ASUSA, Support, elektrodę, google i nic nie znalazłem!
    Szukałem jakiegoś pakietu sterowników podobnych do Intel Chipset Software lecz dla mojej platformy... Strony ASUSA nie posiadają sterowników dla płyty głównej i chipsetów!
    Rozkręciłem klapke laptopa by zerknąć jaki chipset siedzi na płycie... Jedynie co znalazłem to chipset AMD o oznaczeniach S8600...
    Niestety, w necie cisza na ten temat...

Skąd pobrać sterowniki dla tej platformy?

---OPIS MOJEGO SPRZĘTU---------------------------------------

ASUS X50RL series F5
    ASUS X50RL-AP320H id-code:2C
    procesor- Intel Pentium DualCore2 2.23GHz FSB533MHz
    jakiś chipset zamontowany obok procesora (lekko mniejszy od DualCora) o nazwie AMD S8600
    grafika-ATI radeon Mobility X1100
    ram- Samsung DDR2 667MHz 3GB
    dysk Seagate 250GB SATA 8mb cache ;5400
    system- windows XP home PL sp3

0 4
  • Relpol
  • Relpol
  • #3 19 Paź 2009 09:38
    ppp1980
    Poziom 14  

ATK to sterowniki mediów... a dokładnie oprogramowanie Splendid (bateria) i sterowanie ustawieniami matrycy...
    Jak już wspomniałem, na stronie ATI support, sterowników do chipsetu nie ma!! ściągnąłem już wszystkie dostępne dla X50RL i niestety... nie ma!
    Szukałem też na stronach AMD i widzę, że dostępne są chipsety X1100 ale nigdzie nie ma X1100-S8600

0
  • #4 19 Paź 2009 10:40
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 19 Paź 2009 12:50
    Interesant
    Poziom 31  

...

ppp1980 napisał:
    ATK to sterowniki mediów... a dokładnie oprogramowanie Splendid (bateria) i sterowanie ustawieniami matrycy...
    Jak już wspomniałem, na stronie ATI support, sterowników do chipsetu nie ma!! ściągnąłem już wszystkie dostępne dla X50RL i niestety... nie ma!
    Szukałem też na stronach AMD i widzę, że dostępne są chipsety X1100 ale nigdzie nie ma X1100-S8600

Ściągnij ze strony Asusa sterowniki VGA.
    Grafikę masz zintegrowaną z Chipsetem

0