Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo s40 - dziwne komunikaty, opadające zegary

Stepel 18 Oct 2009 12:13 3301 7
    Stepel
    Level 20  
    Volvo s40 2005 r. 2.0

Witam.

Mój problem polega na tym, że nagle w czasie jazdy komputer potrafi wyrzucić komunikaty 'problem z hamulcami, poduszką powietrzna i wspomaganiem'. Dodatkowo opadają zegary i nie działają szyby. Praca silnika oczywiście się nie zmienia i nie ma żadnej awarii układzie jezdnym. Po jakimś czasie samo wraca do normy, lub po wyłączeniu, odczekaniu i włączeniu ponownym samochodu. W serwisie nie mogą znaleźć przyczyny bo wszystkie testy diagnostyczne wychodzą dobrze. Tzn jest zapisany jeden błąd [brak komunikacji przez chwile]. Czy może tego przyczyną zamontowany hak? Był już wymieniony zamek, odłączony jakiś tam dodatkowy alarm..przed 2 tyg było OK i nagle znowu.

Ma ktoś jakieś pomysły? Ja niestety nie znam się na tym..

Pozdrawiam
    Wojtek S.
    grzechu40
    Level 21  
    Witam. Ja mam podobny problem i też sobie nie mogę poradzić podejrzewam moduł CEM tak wynika z obserwacji schematów może ktoś z kolegów przerabiał taki problem i by się podzielił informacją. Jeżeli jest faktycznie do wymiany moduł CEM to czy to wiąże się z programowaniem immo itp sprawy może można go naprawić? Będę wdzięczny za info może się czym innym odwdzięczę. Pozdrawiam.
    tolo
    Level 34  
    Oj coś mi się wydaje, że problem leży w zegarach.
    grzechu40
    Level 21  
    Nie sądzę bo bym tylko nie miał w zegarach możliwości diagnostyki a ja nie mogę nic zdiagnozować jak się to stanie brak komunikacji z innymi modułami.
    tolo
    Level 34  
    A co jeśli licznik robi za bramkę can :?:
    grzechu40
    Level 21  
    Możesz masz rację jak w tym siedzisz to wiesz ale ja mało mam z volvo do czynienia ale wracając do tematu można to na 100% sprawdzić lub ewentualnie naprawić no i czy wymiana deski wiąże się z programowaniem, kodowaniem itp....no i jakie koszty takich operacji? Mam interfejs VIDA VOLVO czy takim sprzętem coś da się zrobić sprawdzić testować? Narazie sprawdzałem Autocomem bo auto stoi daleko ode mnie jak będzie możliwość naprawy to go ściągnę do siebie jeśli nie to niech jedzie do serwisu. Narazie dzięki za pomoc.
    grzechu40
    Level 21  
    Wszystkich nie sprawdzałem na pewno silnik dał się uruchomić, nie działy zamek centralny, kierunki, wycieraczki szły cały czas na jednym biegu innych nie było, szyby , radio i klima też nie działały.