Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wentylacja czy termoizolacja

jaceskor 18 Paź 2009 12:16 1556 4
  • #1 18 Paź 2009 12:16
    jaceskor
    Poziom 8  

Witam!
    Potrzebuje porady w sprawie budowlanej. Mam garaż przyległy do domu, 3 ściany dostawione do budynku, w jednej drzwi, w tym roku wymienione na uchylne z blachy falistej nowe, szczelne. Dach wykonany jest z płyt betonowych, korytkowych grubość nie przekracza ok. 5 cm pokrytych papa termozgrzewalną. Dopóki były stare drzwi trochę nie szczelne to w temacie wilgoci było ok. ale teraz po pierwszych opadach śniegu na drzwiach i suficie pokazały się krople wody tak jak by dach był nie szczelny i prawie na całej powierzchni przecieka, dodam że spadek na dachu nie przekracza 5%.
    Tu moje pytanie co należy zrobić, możliwie nie dużym nakładem aby pozbyć się tego zjawiska.
    Z góry dzięki za wszelkie porady.

• #2 18 Paź 2009 12:30
    any56
    Poziom 39  

Pomieszczenie jest zbyt szczelne.
    Na drzwiach i suficie skrapla się para wodna (przy nocnym obniżeniu temperatury) zgromadzona w pomieszczeniu.
    Jedynym słusznym rozwiązaniem jest zwiększyć wentylację.

• #3 18 Paź 2009 14:23
    jaceskor
    Poziom 8  

any56 napisał:
    Pomieszczenie jest zbyt szczelne.
    Na drzwiach i suficie skrapla się para wodna (przy nocnym obniżeniu temperatury) zgromadzona w pomieszczeniu.
    Jedynym słusznym rozwiązaniem jest zwiększyć wentylację.

W ścianie tylnej wykonane są 2 otwory o średnicy 12 cm, pomieszczenie ma powierzchnię ok.40 m kw.(0k. 100 m sześć.). Czy zrobić w stropie kominki (ile szt.) czy z tych 2 otworów wyprowadzić kolankiem rury wentylacyjne powyżej dachu i zakończyć jakimś kominkiem.
    Nie wiem co będzie bardziej skuteczne.

• #4 18 Paź 2009 16:37
    wogotto
    Poziom 13  

Witam.Proponuje pozostawic te 2 otwory i zrobic 2 wieksze otwory w dachu i zakonczyc je wywietrznikami grawitacyjnymi bedzie wtedy swobodny przeplyw powietrza

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME