Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet Minimax Dynamix turbo

bogd02 18 Oct 2009 13:44 4447 8
 • #1
  bogd02
  Level 10  
  Witam forumowiczów mam pytanie o kocioł Termet minimax dynamix turbo ,pytanie kieruje raczej do znawców tematu lub serwisantów . Posiadam mieszkanie 60m2 na parterze budynek przed wojenny i teraz jaką ustawić 1.moc startowa 2.moc max dla c.w.u. 3. moc max dla c.o . Serwisant powiedział ze piec jest fabrycznie dobrze nastawiony i jest okej
 • #2
  serwo66
  Level 25  
  Moc startową oraz moc dla c.w.u jest tylko do sprawdzenia ale moc c.o. powinien ci zmniejszyć. Wzywaj serwis, tą czynność powinien zrobić przy uruchomieniu bez łaski.
 • #3
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  Może to był instalator, który może "puścić" kocioł, a serwisant dopiero ma dotrzeć na uruchomienie.
 • #4
  Moritouri
  Level 16  
  Bywało, że w fabryce moc startową ustawiono zbyt niską i kocił niekiedy przy spadku ciśnienia gazu nie odpalał.... Czynności regulacyjne kotła w okresie gwarancji dokonuje autoryzowany serwis, według tabeli umieszczonej w instrukcji serwisowej, lub na oko i ucho. Ale ten sposób jest pewny tylko gdy reguluje kocioł ktoś doświadczony...
 • #5
  bogd02
  Level 10  
  Dziękuje za pomoc i jeszcze jedno pytanie ,czytając instrukcje zrozumiałem że można zmniejszyć moc c.o -elektronicznie lub mechanicznie na modulatorze ,która obcjie wybrać powinien instalator.
 • #7
  bogd02
  Level 10  
  Pomyliłem się miałem na myśli serwisanta a napisałem instalator
 • #8
  lcybulsk
  Level 12  
  Witam wszystkich. Trochę zmienię temat. Mam Termet Minimax Turbo z zamkniętą komorą. Kocioł jest nowy uruchomiony przez serwisanta. Został zamontowany na zmodernizowaną instalację. Przy odkręceniu zimnej wody (lub przy zakręcaniu) w kotle włącza się turbina która pracuje przez kilka sekund. Przy ciepłej wodzie generalnie jest ok ale kilka razy pojawił się błąd E01. Poza tym przy ciepłej wodzie turbina dość głośno pracuje i od czasu do czasu jest taki dzwięk jakby coś w środku wpadało w rezonans. Prawie napewno będę wzywał serwis (ze względu na ten rezonans) ale chciałbym mieć też pewność że pozostałe usterki nie są winą nowej instalacji. Czy ktoś ze znawców Termeta ma jakiś pomysł i mógłby mi pomóc?
 • #9
  bogd02
  Level 10  
  Kolego Icybulsk u mnie nie było takich objawów ale może popiszemy jak się sprawuje jakie ,zużycie gazu itp. Ja ten piec użytkuje od wiosny ,może inne osoby się dołączą to podyskutujemy w tym temacie.