Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics Sl-Q300 - PreAmp ProJect - przebicie, gdzie?

18 Paź 2009 15:25 2030 4
  • Poziom 2  
    Witam was serdecznie!
    Jest to moj pierwsyz post na forum wiec prosze o wyrozumialosc ;).
    Wiem ze tematow na temat przebic gramofonowych jest juz kilka na forum, ale na zadnym z nich nie znalazlem odpowiedzi na moj problem.
    Otoz mam gramofon Tehcnicsa SL-Q300 z Direct Drive, jest on podpiety przez preampa ProJecta do Amplitunera Yamahy. No i gra, ale niestety slychac mocne przebicie, ktore udalo mi sie zniwelowac u szwagra na amplitunerze philipsa ale u siebie brak mi juz pomyslow. Otoz moj pokoj nie ma uziemienia, jest za to pokoj obok wiec jak cos moge to sprawdzic w tym wariancie. Jedyne co udalo mi sie ustalic to:
    - gdy preamp jest podpiety do sieci i do amplitunera buczenia nie ma
    - gdy gramofon jest podpiety bezposrednio to amplitunera buczenia tez nie ma(jedynie przy podkreceniu na pelny regualtor slychac piszczenie
    - problem pojawia sie w momencie wpiecia gramofonu do preampa w wejscie input tu zaczyna sie buczenie pelna para

Zaznacze jeszcze ze mam zwykle kable chinch, czy to moze byc problem? czy szukac go gdzies indziej? wszystko jest wpiete w listwe przepieciowa ktora jest wlozona do kontaktu bez uziemienia(ale zarowno gramofon jak i preamp nie ma wtyczki z bolcem uziemiajacym). Bede wdzieczny za wszelkie porady. Podpiecie preampa do kaloryfera tez nic nie daje.

P.S. Sprawdzilem na przedluzaczu z uziemieniem i wpietym do uziemionego gniazdka - to samo :/
  • Szafy Rack
  • Poziom 17  
    Na początek w listwie zasilającej zamień wtyczkę gramofonu na odwrót jeśli będzie bez zmian, zamieniaj wtyczki zasilające urządzeń które są ze sobą połączone aż do usunięcia przydźwięku, jeśli to nie pomoże spróbuj podłączyć inne chinche. W ostateczności połącz w kontakcie bolec do zera i dalej próbuj zamieniać wtyczki zasilające. Myśle że PreAmp z gramofonem wzbudza się, możesz wtedy w torze audio ( w przedwzmacniaczu ) przylutować kondensator ceramiczny 330pF, pojemność kondensatora zależy od budowy przedwzmacniacza, eksperymentalnie możesz dobrać mniejszą lub większą pojemność. Istnieje też możliwość że jest za duże wzmocnienie, wtedy należy przerobić troszkę układ.
  • Szafy Rack
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Witam ponownie i dzieki za podpowiedzi!
    przekladalem wszystko z bolcami i bez, z uziemieniami, az w koncu dotarlem chyba do tego co robi przebicie.
    Najpierw wymienilem kable na te firmy Klotz, buczenie zmniejszylo sie o polowe i przestawiajac gramofon na polce zauwazylem ze czasem tak jakby buczenie niklo, okazalo sie ze pomoglo podwazenie palcem prawego kanalu wyjsciowego z gramofonu, kiedy unioslem go palcem do gory buczenie znikalo calkowicie zostal tylko szum gramofonu. Co moze byc przyczyna tego? w srodku gramofonu cos nie styka? na razie podwazylem to starym plastikowym otwieraczem do piwa i jest dobrze :), ale to takie rozwiazanie "na chlopski rozum" :)
  • Użytkownik usunął konto