Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pendrive brak dysku w napędzie

ameno25 18 Paź 2009 16:17 4039 9
  • #1 18 Paź 2009 16:17
    ameno25
    Poziom 14  

Witam , posiadam pendrive 8gb , firmy integral w środku kość kingstona , już jakis czas temu chciałem podzielić go na 2 partycje (nie pamiętam jakim programem) , podczas tej operacji program się zawiesił i musiałem zrestartować komputer (twardy restart), po restarcie Windows widzi urządzenie tak jak było to wcześniej lecz nie ma do niego dostępu , jedynie komunikat " Please insert disk into Removable Disk (G)" "proszę włożyć dysk w przenośny dysk G"

Czy podczas tworzenia partycji uszkodziłem kość ? da się coś z tym jeszcze zrobić?

0 9
  • #3 18 Paź 2009 17:04
    ameno25
    Poziom 14  

Spróbuje ale o ile pamiętam programy tego typu miały ten sam problem co windows

Dokładnie tak jak napisałem i przypomniałem sobie że próbowałem go formatować różnymi programami i zawsze ten sam problem "there is no media in specified device "

Pendrive brak dysku w napędzie

0
  • #4 19 Paź 2009 15:26
    titus667
    Poziom 14  

Witam,

Podczas dzielenia na partycje gdy komputer sie zawisil moglo dojsc do uszkodzenia oprogramowania pendrive'a... podejrzewam ze to jest problem, mozesz sprobowac z jakimis softami by go uruchomic ponownie czy cos ;)

Pozdrawiam

0
  • #5 19 Paź 2009 15:35
    Jarosx9
    Poziom 35  

Coś mi się zdaje że windows jak zwykle poległ. Spróbuj założyć partycję pod linuksem (jakieś livecd), opisów w sieci pełno (fdisk, cfdisk, parted, gparted, qtparted itp).
    Już różne cuda wyprawiałem z pendrivami a mimo tego żaden nie odmawiał współpracy pod linuksem.

0
  • #6 19 Paź 2009 15:42
    ameno25
    Poziom 14  

Próbowałem pod linuxem w ogóle nie widzi pendriva , próbowałem również z płyt bootowalnych programami do partycjonowania , żaden program nie widzi tego pendriva a dokładnie dysku o jakiejkolwiek pojemności .

0
  • #7 19 Paź 2009 16:06
    Jarosx9
    Poziom 35  

ameno25 napisał:
    Próbowałem pod Linuxem mówi to samo co Windows

A co konkretnie?
    Interesuje mnie wynik poleceń "fdisk -l" i "dmesg" na włożonym pendrive (dla pewności poczekaj jakieś 10-15s i wklep te polecenia).

PS. Ja bym spróbował wyzerować mbr np. tak dd if=/dev/zero of=/dev/oznaczenie_pendriva bs=512 count=1 .

0
  • #8 19 Paź 2009 16:35
    ameno25
    Poziom 14  

Fdisk -l wywala mi tylko twardy dysk w laptopie nic poza tym

Dodam tylko że gdy pendrive jest włożony w usb np liveCD uruchamia się o wiele dłużej

Co jeszcze zauważyłem to to że dioda sygnalizująca prace po włożeniu do usb na windowsie mrugnie kilka razy i gaśnie , na linuxie w ogóle nie zaświeci , ale gdy uruchomię system z podpiętym penem dioda świeci światłem ciągłym , po wyjęciu i ponownym włożeniu już nie świeci czy to tez mruga

Dodano po 26 [minuty]:

Myślę że tutaj jest odpowiedz na mój problem

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1152396.html

0
  • #9 06 Paź 2013 07:45
    JanuszArtur
    Poziom 14  

Temat stary ale wciąż powtarza się problem. Kingston DT 111 padł - przestał działać podczas kopiowania plików z USB na HDD. Szukałem i po kilkudziesięciu minutach znalazłem narzędzie, które przywróciło ustawienia fabryczne stickowi. Działa z chipami SiliconPower. Naturalnie nie gwarantuję, że zadziała z innymi - używasz softu na własne ryzyko. Odtworzenie stanu fabrycznego powoduje stratę wszystkich danych z pendrive.

0
  • #10 01 Paź 2014 16:59
    szalek23
    Poziom 2  

@JanuszArtur - dzięki uratowałeś mnie ! miałem taki sam problem :)
    użyłem tego programu na moim Kingstonie DataTraveler G4 usb 3.0 wszystko ok ale niestety prędkość zapisu zmalała z ok 30mega na sekundę na ok 16 mega jednako wolę tak niż wg nie mieć pendrive :)

0