Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz do kolumn Alton 110

18 Paź 2009 17:47 4568 15
  • Poziom 12  
    Witam.
    Pytanie moje jest jak w temacie.
    Poszukuje jakiegoś polskiego wzmacniacza,który pasował by mniej więcej co do tych kolumn.... Niestety nie wiem jaki wybrać.
    Prosiłbym o radę...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Diora WSH 205, WSH 303.
    Fonica WS 503, W60, WS 403 też starczy.
    Radmor A-5510, A-5512, A-5512B.

Yamacha AX500, Denon o mocy powyżej 40W na kanał przy 8 Ohm. Wzmacniacze Sansui itd ;)

P.S. Diory WS 504 nie polecam.
  • Poziom 15  
    Yamacha AX500 będzie dobrym wyborem :) Wygląd też ma świetny. No i tranzystory...
  • Poziom 26  
    Nie znamy jeszcze planowanego budżetu. Do około 250zł polecam Yamaha A 500, Denona z serii PMA 3xx lub jakąś starszą Integre Onkyo.
  • Poziom 26  
    Autor wprawdzie szuka polskiego wzmacniacza, ale kolumny Tonsila bdb graja z Yamahą, mówię z własnego doświadczenia ( krótko żyje, ale miałem okazję wysłuchać już wielu zestawów ) ale jeśli już ma być coś polskiego to polecam któregoś z wyżej wymienionych Radmorów.
  • Poziom 12  
    Przepraszam... Nie odwiedzałem tego postu przez jakis czas...
    Aktualnie posiadam Pioniera VSX-417
    Nie podoba mi sie z tego dźwięk... (Ale to jest po prostu kino domowe i tylko nadaje sie do połączeń COAXIAL,inaczej jest beznadziejny dzwięk)
    A co do budżetu to cos ok 300 zł Niestety nie miałem okazji dużo sprzętów przesluchać wiec pytam o rade.... Ale jeśli tak nalegacie na zagraniczne i na Yamahe to może i bym sie na coś skusił...
  • Poziom 29  
    Powiem tak do altonów 110 potrzeba minimum 80w przy 8omach żeby je dobrze rozruszać. Najlepszy był by 100-150w wiem co pisze. Ale jak nei ma takiego budżetu to od biedy Yamaha ax-500 2x85w ale podam ći lepszy przykład denon pma-777 2x100w na kanał, kondensatory 2x 22000uf. Tranzystory sankena po 4 na kanał , trafo toroidalne nic w tej cenie nie znajdziesz lepszego jest na allegro, a klijent chce własniej około 300 jest licytacja ale bez problemu się dogada z tobą nawet na 300zł bo rozmawiałem z nim. Zresztą jeśli dobrze kojarze to aukcja użytkowinka elki Jersey69
  • Poziom 15  
    Jeśli do 300 zł najdziesz A-5510 lub A-5512 to je wybierz z polskich konstrukcji. Do 300 zł również Fonica WS 503 da radę oraz Diora WSH 303.

Diora WSH 205, Fonica W60 czy Radmor A-5512B przekraczają Twój budżet.
  • Poziom 15  
    Qwerty_07 napisał:
    Kolejny maniak polskiego sprzętu.

p.s. mi kiedyś altony 110 grały pod Pioneerem A-77X ale od biedy A-66X by wystarczył.

Po pierwsze to odsyłam do szkoły na lekcję czytania.

Po drugie nie maniak.

Po trzecie autor tematu pytał się o POLSKI wzmacniacz :]
  • Poziom 12  
    Dobra dzieki wszystkim za rady... Narazie zostane przy tym co mam.. Prosilbym moda o zamkniecie tematu..