Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiana b. starej kostki na ISO - Ford Fiesta

mafiagustawa 18 Paź 2009 17:51 1800 1
 • #1 18 Paź 2009 17:51
  mafiagustawa
  Poziom 8  

  Witam,
  chciałbym zmienić stare (niekompatybilne z nowymi odbiornikami) kostki w mojej Fieście rocznik 93 na ISO. Problem polega na tym, że kable w tych starych kostkach są niepoopisywane i nie wiem co gdzie podłączyć...

  Niestety nie mam obecnie możliwości zrobienia zdjęć tym starym kostkom, ale postaram się je opisać: są prawie 2x szersze od ISO (zasilająca trochę węższa od dźwiękowej) , dźwiękowa ma 8 pinów, a zasilająca 7 z czego jeden był niewykorzystany.

  Na kostce dźwiękowej jest napisane ES88A PBT, zaś na zasilającej 16129 - może to pomoże w identyfikacji kostek, chociaż wątpię żebyście pod tym względem byli lepiej doinformowani niż google :P

  Do kostki dźwiękowej są poprowadzone z samochodu 4 pary kabli - w każdej parze kabel biały i żółty, (czyli zapewne biały to minus, a żółty plus, albo odwrotnie) , kolory pasków na kablach parami, od lewej: czerwony, brązowy, zielony, czarny.
  Do kostki zasilającej dochodzi sześć kabli o różnych grubościach i kolorach - od lewej: brązowy (b. gruby), brązowo-żółty (cienki), szary (cienki), żółty (gruby), brązowy (cienki), czerwony (cienki) .

  Uff, precyzyjniej chyba nie dało się opisać :) . Mam nadzieję, że pomożecie

  pozdrawiam
  K

  0 1