Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra 2000r diesel nie zapala

18 Paź 2009 19:26 1577 5
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam problem z astrą 2000 diesel (isuzu). Trzy tygodnie temu, rano juz jej nie odpalilem. Domyslalem sie, ze to sterownik pompy, wymieniłem juz i odebralem astre , jednak jak wracalem od mechanika zgasła w trakcie jazdy. Zaprowadziłem ja z powrotem i znow to samo. Mechanik ten nie wiedzial co jest, komputer nie pokazywał bledu, wiec zmienilem mechanika. Ten stwierdził, że pompa nie daje prawidłowego ciśniernia na wtryski, auto zapaliło, silnik pracowal cicho i równo. Wróciłem nim do domu (10 km). jednak jak chciałem wjechac do garazu znow nie odpalila. Nie ma pojecia co sie dzieje. Prosze o pomoc lub rade, czy moze to byc immobilajzer a moze woda w baku, nie wiem co ma juz robic.
  • Poziom 14  
    Witam,
    Znajdź mechanika który dobrze zna się na oplach a jeszcze lepiej na dieslach,
    posiada dobry tester diagnostyczny i ma dużo oleju...-w głowie.
    pozdawiam
  • Poziom 9  
    Witam
    Ja miałem taki problem z astrą i tym silnikiem.
    1.Rozrusznik kręci, ale silnik milczy
    2.Po podłączeniu do kompa nie wysyła rzadnych błędów
    3.Odpola za pomocą autostartu czy innych środków silnik pracuje bez problemu i jak jest ciepły auto można zgasić i odpalić ponownie,ale gdy postoi +/- do godziny już nie odpali

Rozwiązanie problemu:
    Wymiana zaworów w pompie, które utrzymują paliwo w przewodach.Przy uszkodzonych paliwo poprostu schodzi i auto zachowuje się jakby było zapowietrzone.
    Może nie jest to opisane fachowo.nie jestem fachowcem.Mechanik mi to wymienił i auto śmiga jak nowe:)))
    Problem często mylony ze sterowniem pompy lub czujnikiem obrotów silnika.Te naprawy są kosztowne.Mnie te zaworki kosztowały 100zł i po problemie:))
  • Poziom 13  
    Tyloko uszczelnienie pompy, sterownik i czujnik obrotów wychodzi na diagnistyce komputerowej
  • Poziom 9  
    jak by to była woda w baku to by ci auto szarpało podczas jazdy wtedy by można było sugerować ze to woda w baku i filtr paliwa by był od razu do wymiany wiec co od razu wyklucz