Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć sygnalizator EAS-730 do centrali versa 15

18 Paź 2009 20:18 2830 3
  • Poziom 10  
    Niestety zrobiłem błąd kupując sygnalizator jakiejś badziewnej firmy ktora nawet nie ma instrukcji po polsku :( i mam problem z podłączeniem go do centrali versa 15.
    Mógłby mi ktoś powiedzieć jak to dokładnie podłączyć ?
    Link do instrukcji versa 15:
    http://www.satel.pl/download.php?f=/instrukcje/versa_ii_pl_0309.pdf
    instrukcja do sygnalizatora:
    http://www.blunet.net.cn/uploads/soft/EAS-730.pdf

Teraz moje pytanie czy takie podłączenie będzie dobre ?, ze względu na różne nazewnictwo nie potrafię zrozumieć tych schematów :( (na centrali nie ma takich wejść jak 12V , GND, czy SRN)
    1 kabelek: +12V POWER z sygnalizatora pojdzie do + out1 w centrali
    2 kabelek: -12V POWER z sygnalizatora pojdzie do - out1 w centrali
    3 kabelek: -12V Strobe z sygnalizatora pojdzie do - out2 w centrali
    4 kabelek: +12V Strobe z sygnalizatora pojdzie do + out2 w centrali
    5 kabelek: Temper OUT do Z4
    6 kalbelek: Trigger T do Com na centrali

pytanie nr 2. czy ten sygnalizator ma wlasne zasilanie ? bo nie wiem jak to rozumieć, baterie ma :) a wedlug schematu centrali zalecane jest z wlasnym zasilaniem sygnalizatory podłączyć według innego schematu.

pytanie nr 3 niewykorzystane wyjścia wysokoprądowe zakończyć rezystorem 2.2k to wygląda tak że + out podłączamy do 1 nóżki rezystorka a 2 nóżke do COM ? i co z - out.

Z Góry dziekuję za wszelkie odpowiedzi które przyczynią sie do zrozumienia mojego problemu.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Jeśli chodzi o 1 punkt to :
    +12V syreny do AUX centrali
    -12V do COM
    +optyki do AUX
    -optyki do OUT3 centrali
    syrene do OUT4
    sabotaż do do specjalnego wejścia SAB w centrali( z prawej strony na dole)
    Punkt 2 j.w.
    Punkt 3
    +OUT1 przez rezystor 2,2k do -OUT1
    +OUT2 przez rezystor2,2k do -OUT2
  • Poziom 10  
    dzieki za odpowiedz, w miare wszystko jasne :) tylko syrena to jest ten trigger z instrukcji ? a tamper to to wejscie sabotażowe w syrenie. i jeszcze o optyke zapytam mam rozumieć że to są wejścia Strobe ?
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Trigger to "wyzwalanie" syreny. Zasilanie masz podawane non-stop, a podanie odpowiedniego stanu na wejście "T" (polaryzacja ustawiana jumperami) powoduje rozpoczęcie pracy sygnalizatora.
    (z tym, że dotyczy to sygnalizatora akustycznego. Optyka wyzwalana jest podaniem napięcia zasilania na wejście Strobe).
    A Tamper to oczywiście styk sabotażowy.