Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefunken chassi 618 - dioda miga na pomarańczowo

darko12 21 Jun 2004 13:17 1250 3
 • #1
  darko12
  Level 16  
  Witam !!!
  mam taki objaw że tv niechce się załączyć ,dioda miga cały czas na pomarańczowo :?
  Może ktoś wie czym to by mogło być spowodowane lub gdzie zacząć szukać usterki
  PROSZĘ O POMOC
 • #2
  Michał2
  Level 26  
  Nie podajesz żadnych konkretów - pomiary (?)
  Ustal czy nie włącza się w ogóle , czy np. próbuje się włączyć , ale dopiero po kilku takich próbach zaczyna mrugać dioda.
  Jakie masz doświadczenie w serwisie , bo nie jest to łatwe chassis . Działa tu wiele zabezpieczeń , które skutecznie wpuszczają w maliny.
 • #3
  darko12
  Level 16  
  Witam!!!
  Wreszcie dobrałem się do tego tv okazało się że trafo WN pekło od spodu na łączeniu obudowy z spoiną którą jest zalane uzwojenie i biło wysokim do tych zworek co są pod trafem :cry: i to nie koniec bajki bo padł też procek - odbiornik nieraguje na pilota ani sygnał RGB przez euro z tunera (powinien się sam przełanczać na AV :roll: a tak nie robi )
  Podkładałem jusz procek tylko że niemam takiego jak był, chodzi o to że tam był z programem A30 a ja mam z A16 , i na tym procku niem grafiki na ekranie i niema przełączania formatu obrazu (u mnie jest taki objaw że brakuje obrazu z wysokości). Grafikę można zrobić wyżucając toptext z płyty telegazety tylko że trzeba zrobić tam chyba dwie zworki :roll: i niepamiętam jak to dokładnie szło może ktoś wie dokładnie jak te zworki połączyć bo ja miałem taką rozpiskę ale chyba nóg dostała
  A z tą wysokością obrazu to chyba tylko trzeba przełączyć o ile dobrze pamiętam w menu tryb obrazu
  PROSZĘ O POMOC