Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bardzo proszę o pomoc z siecią - skomplikowana domowa sieć

18 Paź 2009 22:46 1710 5
  • Poziom 2  
    Chcę utworzyć sieć pomiędzy komputerami, proszę, pomóżcie mi.
    Nie podpinałam jeszcze tak wielu komputerów.
    Narysowałam w paincie jak to wygląda.

Bardzo proszę o pomoc z siecią - skomplikowana domowa sieć

Internet bezprzewodowy jest skonfigurowany i chodzi, mam problem z drugą siecią na kablu.

Chcę, aby z laptop 1 xp i PC Vista można było korzystać z Laptop 2 xp, który ma tylko jedną sieciówkę na kablu. Nie chcę, aby laptop 2 xp miał internet, tam się ma tylko przesyłać pliki do udostępnionego folderu.

PC Vista - ma internet na bezprzewodowej karcie sieciowej i ma dwie karty sieciowe na kable - czerwoną i niebieską. Niebieska jest połączona z Laptop 1 xp,
    a czerwona do Laptop 2 xp.

Laptop 1 xp - ma internet na bezprzewodowej karcie sieciowej, ma jedną *niebieską* kartę sieciową, która jest przyłączona do PC Vista.

Laptop 2 xp - nie ma mieć internetu, ma *czerwoną* kartę sieciową, która jest przyłączona do PC Vista.

Chcę, aby Laptop 1 XP i PC Vista mogły korzystać z katalogu udostępnionego na Laptop 2 XP, a żeby jednocześnie miały internet bezprzewodowy.

Proszę o pomoc.

Połączenie bezprzewodowe ma ip. 192.168.1.*
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Bez obrazy, ale beznadziejnie rysujesz :P

A co do tematu, ustawiasz statycznie różne IP w podsieci 192.168.1.xx , wspólną grupę roboczą dla komputerów, które mają się "widzieć", ewentualnie konfiguracja zapór, firewalli, antywirusów i ma działać. Możesz również ustawić sieć przewodową (na sieciówkach) w podsieci 192.168.2, a router i pozostałe komputery z Internetem w 192.168.1.xx.
  • Poziom 15  
    vampire86 napisał:

A co do tematu, ustawiasz statycznie różne IP w podsieci 192.168.1.xx , wspólną grupę roboczą dla komputerów, które mają się "widzieć", ewentualnie konfiguracja zapór, firewalli, antywirusów i ma działać. Możesz również ustawić sieć przewodową (na sieciówkach) w podsieci 192.168.2, a router i pozostałe komputery z Internetem w 192.168.1.xx.

Wszystko się zgadza.
    Fakt co do rysowania.
    Spróbujcie coś takiego skleić niby nic ale gdy masz internet pi radiu w laptop 1 i wepniesz mu kabelek do drugiego łącza po kablu to neta nie masz i niema możliwości powiedzieć przeglądarce że net po wifi a nie po kablu.
    Walczyłem z tym tematem pod windowsem nie poszło, zobiłem to pod linuchem działało, końcu dałem sobie spokój.
    Kombinowałem z bramkami na różnych podsieciach i nic u mnie w xp po wpięciu kabla rj 45 wszystko się sypało.
    Dobre pytanie.
    Jak w xp przeglądarkę skonfigurować na wifi a sieć lokalną na rj?.
    Jak miałem bramę wpisaną na wifi a na lan bez,inna podsieć, to niedziała.

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam że należy ci na różnych podsieciach i co wtedy.
  • Poziom 26  
    [quote="draski"]
    vampire86 napisał:

Spróbujcie coś takiego skleić niby nic ale gdy masz internet pi radiu w laptop 1 i wepniesz mu kabelek do drugiego łącza po kablu to neta nie masz i niema możliwości powiedzieć przeglądarce że net po wifi a nie po kablu.
    Walczyłem z tym tematem pod windowsem nie poszło, zobiłem to pod linuchem działało, końcu dałem sobie spokój.
    Kombinowałem z bramkami na różnych podsieciach i nic u mnie w xp po wpięciu kabla rj 45 wszystko się sypało.
    Dobre pytanie.
    Jak w xp przeglądarkę skonfigurować na wifi a sieć lokalną na rj?.
    Jak miałem bramę wpisaną na wifi a na lan bez,inna podsieć, to nie działa.

Dodam że należy ci na różnych podsieciach i co wtedy.

Witam
    rozwiązanie jest bajecznie proste, jest coś takiego jak tabela routingu
    "route print"
    ta karta która ma się łączyć internetem ma wpis bramy, w drugiej ją po prostu wyłączamy.
    Co do "drobiazgu" dwóch różnych podsieci np 1 - 192.168. .... 2 - 10.0.0.xxx
    jest sobie taka zakładka "alternatywne połączenia" iiii gotowe
  • Poziom 12  
    renata25 napisał:
    Chcę utworzyć sieć pomiędzy komputerami, proszę, pomóżcie mi.
    Nie podpinałam jeszcze tak wielu komputerów.......
    Chcę, aby z laptop.................... itd. *

A nie lepiej aby wszystkie komputery pracowały w lokalnej sieci bezprzewodowej. Bez plątaniny kabli i bardziej elegancko. Każdy oddzielnie można później skonfigurować na routerze, czy ma mieć połączenie z internetem, czy z innymi komputerami, itd. Podobnie można udostępnić zasoby i drukarki. Wystarczy tani router (lub modem+router). Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    vampire86 napisał:

Zrobiłam tak jak napisałeś, wszystkie komputery w jednej grupie roboczej, ip 10.0.0.*. PC Vista widzi Laptop 2, ale laptop 1 nie widzi laptop 2, za to widzi PC Vista. Zmapowałam dysk sieciowy Laptop 2, na PC Vista i tym sposobem mam dostęp do Laptop 2 z Laptop 1.

Tulkas_42 napisał:

A nie lepiej aby wszystkie komputery pracowały w lokalnej sieci bezprzewodowej. Bez plątaniny kabli i bardziej elegancko. Każdy oddzielnie można później skonfigurować na routerze, czy ma mieć połączenie z internetem, czy z innymi komputerami, itd. Podobnie można udostępnić zasoby i drukarki. Wystarczy tani router (lub modem+router). Pozdrawiam.

Nie mam tylu kart bezprzewodowych, poza tym prędkość transmisji plików zmniejszyła by się z 100 megabitów do niecałych 50.

Dziękuję za support, problem rozwiązany