Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór rejestratora na 16 kamer

mavi 19 Paź 2009 00:14 3337 12
  • #1 19 Paź 2009 00:14
    mavi
    Poziom 19  

Witam

Mam krótkie pytanie. Szukam rejestratora do 4 tys zł na łącznie 16 kamer. Chciałbym by rejestracja była jak najlepsza pod kątem jakości. Znalazłem dwa rejestratory po 4 tys z groszem. Jeden z nich do Aper model PDR-M6004. Drugi to oferta firmy BCS model BCS-0804GBE. Cena jak dla mnie obydwóch bardzo duża ale nie jest to inwestycja na rok czy dwa.
    Wiem, że Aper to bardziej markowy sprzęt no ale mniej oferuje. Wolalbym z faktu możliwości rejestracji 200kl/s przy rodzielczości D1 wybrać BCS, no ale czy jest jakieś ale?

Jesli ma ktoś jakieś rady co do np jeszcze innego modelu rejestratora to niech coś doradzi.

Kamery jakie będa zainstalowane to Samsung SDC-425. Będą zainstaloane na zewnątrz.

Na pewno rejestrator musi mieć pogląd przez sieć lan i z racji monitorowania parkingu powinien mieć jak najlepszą jakość

prosze nie doradzać mi droższego sprzętu gdyż to mój kres możliwości finansowych a i tak nie wiem czy nie będę musiał kupić czegoś do 3 tys brutto. No ale na razie myśle o czymś za 4 tys.
    pzdr.

0 12
  • Napad.pl
  • #2 19 Paź 2009 00:42
    NEOTRONIKalarm
    Poziom 15  

przykro mi to mowic ale Aper ma 4 wejscia a to drugie 8, ciezko ci bedzie obgonic 16 kamer
    proponuje Optive VODVR3516
    www.volta.com.pl/.../kartakatalogowavodvr35162009May1194126.pdf
    to bedzie chyba najlepszy sprzet w tych pieniadzach
    jezeli bedziesz zainteresowany i bedzie odpowiadalo jestem w stanie sprzedac ten sprzet ze sporym upustem

0
  • #3 19 Paź 2009 00:52
    mavi
    Poziom 19  

Aper ma faktycznie 4 kamety. pomyliłem się ale BCS ma 16.
    Link do pliku pdf nie działa.

0
  • Napad.pl
  • #4 19 Paź 2009 01:08
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Za 4 tys brutto raczej nie kupisz ani 16-kanałowego BCSa serii GBE ani apera M6000. W tej cenie to tylko LNH-S.; Pamiętaj że będziesz w przyszłości oglądał obraz a nie liczył klatki dlatego lepiej jakość obrazu przedstawić nad ilością klatek. Widziałeś nagranie 6kl/sek że twierdzisz że za mało? Co to za specjalne wymaganie płynności ruchu?
    BCS-0804GBE na pewno ma tylko 8 kanałów.

0
  • #5 19 Paź 2009 01:11
    mavi
    Poziom 19  

Płynność ruchu chciałem mieć gdyż kilka kamer będzie monitorowało bezpieczenstwo urządzeń od systemu parkingowego. A całość ze wszystkich kamer będzie monitorowac firma ochroniarska przez net. Założyłem, że oni będą wymagać tego ruchu jak najpłynniejszego w dobrej rozdzielczości.
    Na pewnym portalu aukcyjnym BCS na 16 kamer jest za 4 tys zł jego symbol to BCS-1604GBE. Wcześniej pomyliłem symbol tego rejestratora.

0
  • #6 19 Paź 2009 01:19
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Jakie łącze chcesz dzierżawić żeby puścić 12kl/sek na kanał w D1 przez internet ? W BCS przy 6kl/sek na kanał strumień wynosi 1-2 MBit/sek w zależności od softu (najlepsza jakość). 12kl/sek da około 2 razy większy strumień. Zakładając jednak 2 MB X 16 kamer daje razem 32MB/sek uploadu (przeliczenie oczywiście mocno szacunkowe). Życzę powodzenia.

0
  • #8 19 Paź 2009 11:26
    maniooo
    Poziom 15  

Witaj,

o BCS było dość szeroko tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1133910
    Porównanie (choć nieco inne) było tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1426894

Powtarzając się nieco - dual streaming to świetna sprawa w BCS-ach,
    odtwarzanie ogranicznonej ilości kanałów na raz to porażka.

Do Jessusa - co ma takiego ten rejestrator, że jest najlepszy?
    Z ciekawości pytam.

Pozdrawiam.

0
  • #9 19 Paź 2009 12:39
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

do 4 tyś, jezeli zalezy ci na jakości obrazu to całkowicie nie polecam BCS'a, niestety chinska mysl techniczna wie jak zrobic 400 kl/s w D1 czy CIF, natomiast zasosowane kodeki sa słabe i po kompresji obraz jest ..... bardzo słabej jakości (prawie jak w rejestratorach AVC/CPD).

Dobrze by było znaleźć jakis rejestratorek z kompresja MPEG-4 lub MPEG-4 ASP. Rejestratorki moze nie maja H264, ale MPEG-4/ASP jest tak dopracowany w tych rejestratorach i dopieszczony ze jakośc nagranego obrazu bije na głowe BCS'a. podzwon po dystrybutorach itp.

0
  • #10 19 Paź 2009 17:20
    mavi
    Poziom 19  

Nie upieram się na BCS'a bo zwyczajnie nie znam się. Chciałbym tylko dobrze zainwestować te 4 tys. przy założeniu że lan musi być. Nie upieram się też przy najnowszej metodzie kompresji.
    Jedną propozycję już dostałem Optiva VODVR3516.
    Coś jeszcze warto polecić?

0
  • #11 22 Paź 2009 16:52
    santera
    Poziom 12  

Prócz wymienionego, warto jeszcze przyjrzeć się temu rejestratorowi http://sklep.delta.poznan.pl/rejestrator-cyfr...6-kamer-+lan-+pilot-+usb-+vga_c110_p3284.html Myślę, że będzie to dobra inwestycja, biorąc pod uwagę też fakt, że zrzuty klatek albo nagrań możesz robić na nagrywarkę bądź napęd usb, poza tym, skokowe wyszukiwanie też się przydaje, detekcja ruchu. wszystko to ma. No nie wiem, jak się na to zapatrujesz?

0
  • #12 23 Paź 2009 14:33
    48h-sklep.pl
    Poziom 14  

Podzielam wypowiedź "Santera" o RC-16400/DVD , ma dobrą prędkość zapisu. Dvd , pendrive

0
  • #13 23 Paź 2009 17:41
    NEOTRONIKalarm
    Poziom 15  

Przygladalem sie proponowanemu rejestratorowi RC-16400 i troche zastanawia mnie brak jakiegokolwiek loga nazwy na obudowie, wyglada jak bezfirmowka jakas.
    Ktos to podlaczal, testowal, widzial ze to dziala na dluzsza mete?
    Oczywiscie bede sie trzymal swojej propozycji z uwagi na fakt ze sporo VODVR3516 postawilem na obiektach i spisuja sie jak trzeba, a nie lubie przeprowadzac eksperymentow za taki pieniadze.

0