Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Eolo Star Turbo - strzelanie

tigresse 14 Lis 2009 19:53 9059 38
    mirrzo

Moderator na urlopie...
    Pytanie zasadnicze: czy była płukana instalacja po jej "złożeniu"; na zimno i na ciepło ?
    To przecież podstawa długiej żywotności "sprzętu"
  • TermoPasty.pl
    tigresse
    Poziom 9  
    A jak odbywa się płukanie instalacji po "złożeniu"? Nie znam się na tym, instalację robili wynajęci fachowcy, więc proszę mi opisać czynność to powiem czy była robiona:)
  • TermoPasty.pl
    mirrzo

Moderator na urlopie...
    Po wykonaniu należy napełnić wodą. Sprawdzamy, czy nie ma przecieków (oczywiście przy podwyższonym ciśnieniu. Spuszczamy wodę. Napełniamy ponownie, uruchamiamy kocioł i grzejemy na max. Znów sprawdzamy szczelność. Zwalamy wodę ponownie. Napełniamy i cieszymy się ciepełkiem. To tak w skrócie.
    tigresse
    Poziom 9  
    tyle razy to aż nie była woda chyba zlewana, może raz tylko. Tylko rury były przed montażem czyszczone, i jak kończyli robotę to zaślepiali, żeby żaden syf się nie dostał. Takie zabrudzenie w wodzie nie leci zawsze, np jednego dnia trochę poleci, potem spokój na jakiś czas.
    mirrzo

Moderator na urlopie...
    Tu chodzi o usunięcie różnych past uszczelniających i do lutowania, płynów i smarów z różnych etapów produkcji i tworzenia instalacji. Czasem rozpuszczone potrafią skutecznie zapchać np. wymiennik płytowy.
    sniff210
    Poziom 10  
    Takie objawy (strzelanie,trzaski) powoduje często zamontowany na wyjściu ciepłej wody użytkowej zawór zwrotny. W przypadku wymienników bitermicznych niedopuszczalne. Woda użytkowa stojąca w wymienniku po stronie cwu pod wpływem temperatury rozszerza się zwężając kanały i zmniejszając przepływ po stronie wody obiegu CO.
    sniff210
    Poziom 10  
    Kto szuka ten znajdzie. Problem dość częsty. Ja natknąłem się na ten temat przypadkowo. Więc piszę. Nie jeden to pewnie jeszcze przeczyta i może pomoże. Pozdrawiam.