Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Eolo Star Turbo - strzelanie

tigresse 14 Lis 2009 19:53 9476 38
 • #31
  mirrzo

  Moderator na urlopie...
  Pytanie zasadnicze: czy była płukana instalacja po jej "złożeniu"; na zimno i na ciepło ?
  To przecież podstawa długiej żywotności "sprzętu"
 • #32
  tigresse
  Poziom 9  
  A jak odbywa się płukanie instalacji po "złożeniu"? Nie znam się na tym, instalację robili wynajęci fachowcy, więc proszę mi opisać czynność to powiem czy była robiona:)
 • #33
  mirrzo

  Moderator na urlopie...
  Po wykonaniu należy napełnić wodą. Sprawdzamy, czy nie ma przecieków (oczywiście przy podwyższonym ciśnieniu. Spuszczamy wodę. Napełniamy ponownie, uruchamiamy kocioł i grzejemy na max. Znów sprawdzamy szczelność. Zwalamy wodę ponownie. Napełniamy i cieszymy się ciepełkiem. To tak w skrócie.
 • #34
  tigresse
  Poziom 9  
  tyle razy to aż nie była woda chyba zlewana, może raz tylko. Tylko rury były przed montażem czyszczone, i jak kończyli robotę to zaślepiali, żeby żaden syf się nie dostał. Takie zabrudzenie w wodzie nie leci zawsze, np jednego dnia trochę poleci, potem spokój na jakiś czas.
 • #35
  mirrzo

  Moderator na urlopie...
  Tu chodzi o usunięcie różnych past uszczelniających i do lutowania, płynów i smarów z różnych etapów produkcji i tworzenia instalacji. Czasem rozpuszczone potrafią skutecznie zapchać np. wymiennik płytowy.
 • #36
  sniff210
  Poziom 10  
  Takie objawy (strzelanie,trzaski) powoduje często zamontowany na wyjściu ciepłej wody użytkowej zawór zwrotny. W przypadku wymienników bitermicznych niedopuszczalne. Woda użytkowa stojąca w wymienniku po stronie cwu pod wpływem temperatury rozszerza się zwężając kanały i zmniejszając przepływ po stronie wody obiegu CO.
 • #38
  sniff210
  Poziom 10  
  Kto szuka ten znajdzie. Problem dość częsty. Ja natknąłem się na ten temat przypadkowo. Więc piszę. Nie jeden to pewnie jeszcze przeczyta i może pomoże. Pozdrawiam.