Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio 270 - przesypuje wywoływaczkę tonerem

KrakuS125 19 Paź 2009 09:14 1286 2
 • #1 19 Paź 2009 09:14
  KrakuS125
  Poziom 9  

  Witam

  Mam taki problem. Przed wymianą zespołu bębna kopiarka była cała zasypana tonerem w środku. Myślałem, że to wina starego zespołu i po dokładnym wyczyszczeniu środka zamontowałem i zainicjowałem nowy bęben. Wszystko było w porządku przez jakieś 2 godziny (może ze 150 kopii) potem okazało się, że znowu został przesypany zespół bębna. Co gorsze nie pokazuje żadnego kobu błędu słychaś tylko ciężką pracę mieszadeł w wywoływaczce i przeskakiwanie zębatek. Toner zasypuje lewą stronę zespołu bębna i jest go dość dużo aby przesłonić szczelinę lasera.


  Pytanie brzmi: co może być przyczyną awarii i jak ją usunąć?

  Nadmieniam, że kopiarka ma 150 tys. kopii. Zespół bębna wymieniono gdzyż zrobił już 65 tys. kopii i kient chciał nowy.

 • #2 19 Paź 2009 11:06
  Janusz.P
  Specjalista - kserokopiarki

  z tego co rozumiem, to wymieniłeś sam bęben a nie cały unit. Jezeli tak to masz pecha bo prawdopodobnie masz uszkodzone zębatki w wywoływaczce i nie kręcą sie mieszadła. Proponuję zainwestowac w cały nowy unit i po kłopocie, A tak to za chwilę padnie silnik tonera bo cały czas kręci i chce uzupełnić toner a on się tylko rozsypuje.
  Można się równiez zabawić w wymianę zebatek ale to pomoże na chwilę bo w zespole padły juz prawdopodobnie uszczelniacze i mieszadła pod nimi są spiłowane przez developer

 • #3 20 Paź 2009 18:00
  KrakuS125
  Poziom 9  

  Wymieniłem cały zespół bębna - faktycznie moja nieścisłość w poście, za co przepraszam - pośpiech :).

  W sumie z tą maszynką to dziwna sprawa bo po wyłączeniu z sieci i ponownym włączeniu po 24 godzinach nic nie trzeszczy i nic nie stuka, nic też się więcej nie rozsypało. Z praktycznego punktu widzenia wszystko jest OK bo maszyna działa i robi ładne odbitki. Ale zastanawia mnie jedno, co to wszystko spowodowało i kiedy może się powtórzyć?

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME