Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

chrysler voyager 2,5 crd nie działa ogrzewanie

Piotrek voj 19 Oct 2009 09:31 9904 7
 • #1
  Piotrek voj
  Level 1  
  Witam, mam Voyagera 2,5 crd z 2002 roku. Od jakiegoś czasu nie działa mi ogrzewanie. Po naciśnięciu przycisku do ogrzewania zaświeca się dioda, natomiast powietrze nie dmucha. Po podłączeniu na krótko wentylator działa. Mechanik stwierdził że to wina opornika termicznego, więc go wymieniłem, lecz po wymianie nic się nie zmieniło. Elektrycy gdy słyszą słowo Voyager to nie chcą w ogóle rozmawiać. Wydaje mi się że spalił się jakiś bezpiecznik, albo przekaźnik, tylko nie mam pojęcia gdzie się one znajdują i jak to wygląda. W puszce pod maską wszystkie bezpieczniki są ok. Jeżeli ktoś zna mechanika z Wrocławia który zajmuje się Amerykańcami, lub wie coś o wspomnianych przekaźnikach, to proszę o pomoc.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  wolfik
  Level 10  
  Czy silnik osiaga temperature.Dosyc czesto siada termik,podlacz sie kontrolka do masy i do kostki wentylatora, zmieniajac predkosci nawiewu pojawja sie +na przewodach,co pozwoli okreslic czy jest zasilanie wentylatora.Bezpieczniki znajduja sie po prawej kolo akumulatora-prostokatne pudelko.Warto tez sprawdzic czy jest zasilanie na przycisku wentylatora .konsola jest zamocowana dwoma wkretami od gory i dwoma pod waskim paskiem nad szuflada do puszek.Ten waski plastik wyciagasz i konsole tez.
 • #3
  jarsaw
  Level 23  
  Witam ,czy sterowanie dmuchawą masz przełącznik czy elektroniczne ?
 • #4
  skylark
  Level 25  
  Czy przypadkiem nie masz wersji z ogrzewaniem Webasto?
 • #5
  wolfik
  Level 10  
  witam. Ja posiadam wersje z webastem [nie postojowe]obecnie uszkodzone ale ogrzewanie pracuje normalnie .Podgrzej silnik do odpowiedniej temperatury podlacz wentylator bezposrednio i sprawdz grzanie.Wlacznik nawiewu manualny.
 • #6
  szwed.pawel
  Level 14  
  Witam!!!
  czyli z tego co zrozumiałem nie działa Ci wogóle nawiew??
  jesli tak to musisz wymontowac IPM-a ta skrzynka bezpiecznikow pod maską z lewej strony. pod nią wpinaja się w orginalną wiazkę w przewod od wentylatora nawiewu
  do ukladu webasto. Spreawdz styki. ewentualnie zepnij na krótko powinno być Ok.
  przed zdemontowaniem Ipm-a wymontuj akumulator bo bez tego jej nie uchylisz.
  miłej naprawy:)
 • #7
  milejow
  Level 43  
  Co się produkujecie jak pacjent ma temat głęboko w d.....e??? Kupił kożuch i szafa gra:D
 • #8
  zen4you
  Level 9  
  Przyłączam się do tematu, przestał działać mi nawiew, nie reaguje. Gdy podłączyłem dmuchawę na krótko, to działa. Zamówiłem termik - ten rezystor, nowy, podłączyłem i tak samo nie działa, robi się gorący tj. te radiatory na nim. Bezpieczniki sprawdzałem, co jeszcze mogę sprawdzić? Mam webasto, które nie działa od początku, voyager 2,8 crd 2004r.