Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TNK - Jaki dekoder? Opticum, Technisat czy BigSat?

Bouli_Bouliński 19 Oct 2009 10:52 12593 12
    Bouli_Bouliński
    Level 2  
    Hej,
    było już kilka tematów na ten temat ale nie do końca rozwiewają moje rozterki.

Potrzebuje dekoder do TNK jako drugi odpbiornik do sypialni.

Wybór padł na 3 dekodery dedykowane do tej oferty

Opticum X11
    Technisat S2-CD
    Big Sat BS-S 77CX

Czy moglibyście coś doradzić i po krótce opisać czemu ew taki a nie inny?
    A może zupełnie inny? Chodzi o to żeby jak najmniej ale nie kupić przysłowiowej kupy :)

Dzięki za pomoc
    Pozdro
    biber40
    Level 21  
    Globo 4060CX dedykowany do tej platformy,tani i ma dobry serwis i malo awaryjny
    =X=
    Level 15  
    Z podanych przez Ciebie ,zdecydowanie Opticum X11. Mialem okazje użytkować Big Sat BS-S 77CX i sporo się grzał,słabe działanie pilota,dosyć długie uruchamianie.Po za tymi mankamentami działa dobrze,niska cena,alternatywne oprogramowanie.
    Jeśli chodzi o Technisata to moim zdaniem jest spalony na starcie z powodu braku alternatywnego softu.
    Natomiast mój faworyt Opticum X11 po zmianie oprogramowania zmienia czytnik na uniwersalny.Bezproblemowa wspólpraca z kartami TNK i Cyfry+.Port USB.Niska cena.

Oczywiście wybór należy do Ciebie.
    User removed account
    User removed account  
    Bouli_Bouliński
    Level 2  
    Dzięki wszystkim za opinię. W ostatecznym starciu po bratobójczej walce pomiędzy X11 a 4060 wybrałem X11 :)
    karola44-81
    Level 27  
    A co cie sklonilo wlasnie do x11, a nie 4060?
    Pytam powaznie. W mieszkaniu mam 4060, u rodzicow 4050, babci zakupilem technisata pudelkowego. Jeszcze Tesciom planuje zainstalowac. I t 3 wymienionych wyzej zdecydowanie 4060 bym wzial. Ale moze jednakprzekierowac sie na x11?
    Z 4060 jestem bardzo zadowolony. Pewne problemy skutecznie pomogl mi rozwiazac biber za co jeszcze raz mu dziekuje.
    Byc moze teraz wlasnie zdecyduje sie na x11, ale musialby naprawde mnie zaskoczyc, abym zrezygnowal z 4060.
    biber40
    Level 21  
    Zależy do czego potrzebny jest Opticum X 10 lub X11,oba te modele nie maja gniazda rs232,a wiec pewnych opcji nie da się na nim zrobić (home sharing)a uniwersalny czytnik ma kazdy Globo-Opticum po zmianie softu na "alternatywny"
    karola44-81
    Level 27  
    No wiec wlasnie rozchodzi sie o to, ktory patrzac na procesor, czy pamiec-co kolwiek, ktory jest leprzy.
    Bo patrzac na ich opisy widoczne na pierwszy rzut oka roznice:
    seria X:
    nie ma wyswietlacza , zegarka, jest zlacze USB.
    4060:
    Jest wyswietlacz, jest RS232, nie ma USB.
    Nie chodzi mi o sharing, czy inne piractwa. Ogolnie ktory lepszy do ogladania telewizji.
    Wiesz zacinki, jakosc obrazu, dzwieku.

Domniemam, ze oba chodza na tym samym procesorku- ALI tak?
    I teraz chcac kupic jeszcze jeden jak pisalem dla tesciow, wziac sprawdzony przezemnie 4060, czy jednak ze wzgledu na (no wlasnie szybkosc, jakosc ? ) serie X?
    Nigdzie nie moge znalesc informacji czemu ten, a nie tamten.
    Osobiscie uwazam, ze 4060 jest bardziej funkcjonalny, chocby ze wzgledu na jasny dobrze widoczny zegaek. Ale moze X11, X10 poprostu bije na glowe 4060 w odbiorze( zacinki obrazu, dzwieku, pikseloza itp. itd.)
    Ten sam problem mialem ok 3 miesiace temu: kupic kolejny 4050, czy zaryzykowac i w ciemno kupic 4060. Kupilem 4060 i zasadniczo nie zaluje. Dziala o wiele szybciej np przy przalaczaniu kanalow i co dla mnie wazne wydaje mi sie, ze obraz z 60 jest zyleta, a w 50 taki jakby niewyrazny, jakby za mgla. Kolory nie sa tak jaskrawe. Znowu 50 wydaje sie byc duzo glosniejsza( dzwiek po scart) od 60.
    Ciagle cos innego.

Swoja droga co jakis czas poszukuje nowych informacji na temat 4060 i wciaz nie ma nic konkretnego. Oczywoscie sa alternatywne softy. Jednak nie znalazlem zadnych negatywnych opini o nim. Znowu w wyszukiwarkachprobujac porownywac serie X z 4060 zauwazyle, ze przy X10, X11 przewijaja sie jakies informace typi jaki pilot do dekodera, czymu zly zasieg pilota. Wiecie takie przyziemne, ale dla zwyklego Kowalskiego to chyba najwazniejsze. Wlaczam i chce, zeby dzialalo i obraz byl stabilny iwyrazny.

Dajcie jakies Wasze spostrzezenia odnosnie roznic i wszelkie za i przeciw.
    Jak pisalem wczesniej jestem zadowolony z 4060, jednak wciaz walcze z przycieciami obrazu na tvn-ach. Zmienilem Antene na 80, zainstalowalem nowy konwerter, w sobote wyzucilem chinski kabelek za 25 groszy i zalozylem nowke Triseta 113 (swoja droga rzeczywiscie niebo, a ziemia jezeli chodzi o wykonanie obu tych kabelkow :) ), juz z 10 razy probowalem dokladnie dostroic antene i sygnaly. Biber pomogles mi wymienic soft. I wciaz czasami przytnie sie obraz. A jak go naleci to i kilka razy sie przytnie i zatrzyma obraz. Zmiana szybka kanalu i powrot i juz smiga. Tak sobie tlumacze, ze jezeli by tak procesor nie wyabial, lub cos z nim by bylo ni eteges to nie przelaczyl by przy zacince programu.
    Wiec wlasnie dociekam i szukam informacji czy aby 4060 to byl dobry wybor, czy jednak nie do konca i tak juz bedzie mial. A jezeli to jego przypadlosc, to moze akurat X10, X11 sa wolne od tych przypadlosci, lub sa jeszcze gorsze.
    Draze temat i wciaz nie mam jasnej odpowiedzi. I albo te tunerki spisuja sie naprawde ok i u mnie wystepuje naprawde jakas sila nadprzyrodzona i zacinki sie robia, albo poprostu jest ich tak malo ze ludzie nic na ten temat nie pisza.

Druga sprawa to na wystawie satkrak 2009 X11 okazal sie leprzy niz 4060. Osobiscie jakos nie jestem przekonany co o slusznosci, ale nikt nie chce mnie uswiadomic i doszkolic w tej sprawie.
    Wiec BLAGAM podzielcie sie opiniami. Niek bedzie chociaz jedna wzmianka czemu ten, a nie tamten. Moze w przyszlosci nastepny zdecydowany na tnk i opticum nie bedzie juz wam tylka zawracal tylk juz bedzie wiedzial.
    Dzieki :)
    kajron
    Level 29  
    Osobiście polecam af 7318 i fx 7600 na obu zero problemu z tnk
    =X=
    Level 15  
    Mnie akurat nie interesował home sharing ,za to chciałem USB.Poleciłem X11 bo ozywałem dłuższy czas ten tuner i nie było żadnych problemów.Nie miałem do czynienia z Globo 4060CX.Być może nie ustępuje jakością wykonania,działaniem X11 ale jak już napisałem zależało mi na USB.
    karola44-81
    Level 27  
    Czyli jednak bajer na kozysc X11.
    Jednak wciaz nic wiecej nie wiemy na temat podstawowych zagadnien co do dzialania obu wymienionych tunerow.
    pajo21
    Level 35  
    Wielkich różnic w działaniu nie ma a oba tunery kosztują takie śmieszne pieniądze że nie ma co się zbytnio nad nimi pochylać.
    GKVIDEO
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Temat zamykam zakładający otrzymał podpowiedź skorzystał z Waszych rad zrobił zakup i myślę, że nie ma potrzeby dalej ciągnąć ten temat, pozdrawiam GKVIDEO