Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

6500s brak karty pamięci lub "karta pamięci niesformato

tele_sim 19 Paź 2009 11:16 1829 6
  • #1 19 Paź 2009 11:16
    tele_sim
    Poziom 33  

Witam! Mam problem z nokią 6500s. Telefon nie czytał karty pamięci. Po podgięciu wszystkich blaszek - czujników w galerii pojawiła się "karta pamięci", lecz gdy chcę się do niej dostać ukazuje się komunikat "karta pamięci nie jest sformatowana, czy chcesz ją sformatować?" gdy nacisnę "tak" pokazuje się kolejny komunikat "operacja nie powiodła się". Może ktoś spotkał się z tym problemem i zna rozwiązanie? Kolejny problem to głośniczek od rozmów. Bardzo cicho przez niego słychać. Wymiana na nowy nie przynosi rezultatu. Z góry dziękuję za wszelką udzieloną mi pomoc.

0 6
  • #2 19 Paź 2009 11:38
    morgan_exe
    Spec od GSM

Popraw luty od czytnika karty mmc, sprawdz na innej. Jak nie pomoze to musisz wylutowac ekran mocujacy czytnik sim/mmc, pod nim masz filtr i level shifter. Któryś z nich masz prawdopodobnie uszkodzony.

0
  • #3 19 Paź 2009 11:46
    piratten
    Poziom 27  

Odnośnie głośniczka sprawdź element na tasmie L2170
    a karty pamięci dalej może coś nie łączyć ewentualnie układ odpowiedzialny za karte pamięci...

0
  • #4 19 Paź 2009 11:50
    tele_sim
    Poziom 33  

Sprawdzalem na innej karcie, jest to samo. Czasem jest tak, że przy próbie wejścia w kartę pamięci tel się resetuje.

0
  • #5 29 Paź 2009 13:24
    mmkoski
    Poziom 10  

mialem podobny przypadek z karta pomieci, zeby tel widzial karte musi byc zalozona klapka od baterii, umnie okazalo sie ze owa klapka byla minimalnie pokrzywiona i nie podawala masy na gniazdo karty

0
  • #6 29 Paź 2009 14:48
    luxxxus
    Poziom 20  

Miałem taki sam przypadek, wymiana filtra załatwiła sprawe

0
  • #7 30 Paź 2009 02:33
    Pocieszny
    Poziom 38  

Głośniczek od rozmów może działać słabo jeżeli jest zaklejona brudem siateczka. Przedmuchaj sprężonym powietrzem, żeby był przelot. Jeżeli to nie to, to jeszcze spróbuj na innej taśmie.

0