Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdo legrand gwiazda tv/rd/sat

19 Paź 2009 13:41 10532 12
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.
    kupiłem Gniazdo legrand gwiazda tv/rd/sathttp://www.e-catalogue.legrandelectric.com/scripts/e-catalogue_legrand/show.asp?CONTOUR=POLOGNE
    żeby podłączyć telewizje naziemną (kablówkę) oraz tv sat cyfrowe do jednego gniazda.
    Moje pytanie brzmi czy wystarczy poprostu podłączyć kabel od kablówki oraz od tunera sat do tego gniazda czy też potrzeba jeszcze zastosowac cos innego??
  • flexghzflexghz
  • Użytkownik usunął konto  
  • flexghzflexghz
  • Poziom 10  
    mihal2002 napisał:
    Najpierw trzeba zsumować takowe sygnały poprzez odpowiednie sumatory(zwrotnice).
    Dopiero z takowego sumatora do gniazda.

Jakbys kolego był uprzejmy dodać jak to zrobic bylbym wdzieczny no i co najlepiej zakupic?

Dodano po 16 [minuty]:

Tak z ciekawościo zapytam skoro to gniazdko ma dwa osobne wejścia na sat i kablowke osobno to po co mi sumator ?
  • Poziom 15  
    Np. taki sumator RTV + SAT będzie dobry. W większości sklepów RTV lub marketach z elektroniką takie coś dostaniesz nawet taniej niż w Dipolu. Wystarczy np. na strychu (lub zależnie gdzie jest instalacja antenowa) podłączyć do wejść kabel antenowy od SAT i RTV. Do wyjścia podłączasz kabel, który prowadzi do gniazdka, które kupiłeś. Wtedy masz R + TV + SAT w jednym gniazdku.
  • Poziom 10  
    zabbii napisał:
    Np. taki sumator RTV + SAT będzie dobry. W większości sklepów RTV lub marketach z elektroniką takie coś dostaniesz nawet taniej niż w Dipolu. Wystarczy np. na strychu (lub zależnie gdzie jest instalacja antenowa) podłączyć do wejść kabel antenowy od SAT i RTV. Do wyjścia podłączasz kabel, który prowadzi do gniazdka, które kupiłeś. Wtedy masz R + TV + SAT w jednym gniazdku.

Ponowie pytanie po co mi sumator skoro gniazdo ma dwa wejscia i izolator ?rozumiem że wtedy oszczedzamy na kablu np ze strychu ale mieszkam w bloku jeden kabel mam z akblowkmi a drugi z anteny sat z balkonu..czy napewno jest konieczny sumator itp?

Dodano po 53 [minuty]:

No i jak z zasilaniem anteny sat z dekodera?
  • Specjalista elektryk
    Możesz podać bezpośredni link do tego gniazda - bo tamten coś mi nie śmiga.
    Jeżeli gniazdo ma dwa wejścia - od wewnętrznej strony - to w jedno wejście przewód od kablówki, w drugie przewód od konwertera sat - analogicznie pod wyjścia tego gniazda podłączasz odpowiednie urządzenia.
    z kablówki masz także internet ?

pzdr
  • Specjalista elektryk
    Około 3 tygodni temu, dzwoniłem bezpośrednio do Legranda z pytaniem o gniazdka z dwoma wejściami - choćby do wykorzystania w instalacjach z tunerami z twardym dyskiem - pan grzecznie odpowiedział, że nie mają jeszcze takiej oferty, choć bardzo często dostaje takie pytania - może się coś w tym kierunku ruszyło ???

pzdr
  • Poziom 15  
    Coś mi się wydaje, że to gniazdo LeGrand'a to gniazdo przelotowe i nie ma dwóch wejść tylko wejście i wyjście. Pewności nie mam ale skoro można podłączyć 2 kable a nie posiadają w ofercie gniazd do podłączenia sygnału z dwóch konwerterów/dwóch sygnałów to by było racjonalne wyjaśnienie.
  • Poziom 10  
    Drodzy koledzy..
    Przepraszam wprowadziłem Was wbłąd jedno wejście jest oczywiście i byłem wczoraj jeszcze w sklepie sat , Pan mi sprzedał do tego mieszacz telewizyjny(sumator) i powiedział że musze podłączyć do mieszacza kabłowke i sat a z mieszacza do gniazdka i bedzie ok.
    Czy to napewno jest ok??
  • Poziom 10  
    mihal2002 napisał:
    To nie jest MIESZACZ tylko zwrotnica(sumator) TV-SAT.
    Jak najbardziej jest to normalne urządzenie do połączenia takowych sygnałów.
    Po co pytzsz ponownie jak już ci to opisałem.

Co do nazwy tak mi powiedział Pan w sklepie natomiast myślę że możemy temat zakończyuć skoro to jest wyjaśnione, dzieki za porady wszystkim.
    pozdrawiam...