Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jakie kable i jakie zwrotnice wybrac?

piotrus_91 19 Paź 2009 19:05 2073 3
  • #1 19 Paź 2009 19:05
    piotrus_91
    Poziom 9  

Witam mam radio Clarion CZ509EG do tego wzmacniacz BLAUPUNKT GTA 470 Mystic 840W Moc RMS 2 kanałów @4 Omy (Wat): 2x200 i chce pod to podłączyć zestawy głośnikowe na przód Magnat power plus 162 RMS 60W o średnicy 16,5 cm oraz
    JBL GT5-963 RMS 70W 6/9. O jakiej średnicy mam kupić kabel zasilający wzmacniacz, zasilający głośniki tylne JBL okuło 2m oraz zasilające głośniki przednie ok 5m, jakim kablem podłączyć radio ze wzmacniaczem i było by milo gdyby ktoś pomógł mi w wyborze głośników wysoko tonowych. Ile to by kosztowało? zmieścił bym się w 300 zl?
    Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje :)

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 19 Paź 2009 19:16
    Zladok
    Poziom 21  

GTA470 ma 4 kanaly - raczej o tym wiesz
    na Magnat przeznacz 2 kanaly i na JBL 2 kanaly
    Pradowe - 20mm2 napewno wystarcza (jezeli dlugosc ok. 5m)
    Glosnikowe kup odrazu 2,5mm2 jakies OFC na woofery
    1,5mm2 na tweetery
    Z doborem osobno tweetkow moze byc problem - to sie nie oplaca, taniej odrazu kupic zestaw 2-drozny odseparowany (glosniki w miare skomponowane ze soba no i oczywiscie zwrotki dedykowane gratis!!!, hehe)
    jak już koniecznie osobno - to spoko sa Sinuslive neo25

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 19 Paź 2009 19:24
    piotrus_91
    Poziom 9  

no dzięki wielkie a zwrotnice do JBL i Magnatów? bo wszystko kupowałem naobierząco jak miałem kasę aż w końcu kopiłem wzmacniacz i jakieś zwrotnice by się przydało do kopić :) i czy te wysoko tonówki podłączać pod radio czy pod wzmacniacz pod dwa kanały idące na przód auta?

0
  • Pomocny post
    #4 19 Paź 2009 19:36
    Zladok
    Poziom 21  

Te tweetki maja 100w rms - wiec wypadalo by pod wzmacniacz, maja one zwrotki w komplecie, wiec nie ma problemu
    Podlacz Magnaty bezposrednio pod radio - zwrotnice sa zbedne,
    Jajka JBL - podlacz bezposrednio pod wzmacniacz, one przenosza pelne pasmo, wiec zwrotki sa zbedne (ustaw tylko filtr HP na wzmaku od 50Hz w gore)

0