Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć tuner Cyfry + do karty TV Avermedia Studio 303

stz3 19 Paź 2009 19:19 5381 6
  • #1 19 Paź 2009 19:19
    stz3
    Poziom 20  

Posiadam tuner satelitarny Cyfry + Pioneer BCT 1530 oraz kartę telewizyjną Avermedia Studio 303. Jak podłączyć i skonfigurować ten sprzęt, aby można było odbierać programy satelitarne na komputerze, jakie zastosować kable itp. Pytanie może się okazać dla niektórych banalne, ale ja jestem ciemny w tych tematach oraz nie mam instrukcji obsługi do posiadanego sprzętu. Do tej pory karta była podłączona do telewizji kablowej i nie miałem z nią problemów.

0 6
  • Pomocny post
    #2 19 Paź 2009 22:09
    romeok01
    Poziom 35  

Karta posiada wejście video na chinch (żółte) oraz wejście na dzwięk na małego jacka.
    Bedzie potrzebna przejściówka z scart (euro) na chinch z wyjściem wideo i małego jacka.

Najlepiej sprawdzi się przejściówka jak na zdjęciu niżej

Do kupienia np. tu -> Link
    ale znajdziesz takie przejściówki prawie w każdym sklepie rtv.

Do tego bedzie potrzebny kabel mały jack - 2 x chinch

oraz kabel chinch

Cinche łączysz kolorami a małego jacka wtykasz w wejscie line do karty tv lub bezpośrednio do wejscia line in karty dzwiekowej.

W programe do obsługi karty tv wybierasz teraz wejście video composite i powienieneś mieć obraz.

0
  • #3 20 Paź 2009 18:54
    stz3
    Poziom 20  

Podłączyłem wszystko jak w opisie, jednak nie jestem zadowolony z obrazu. Jest czarno-biały i wchodzą na niego pionowe pasy. Co to może być za przyczyna? Dzwięk jest ok.

0
  • #4 20 Paź 2009 21:02
    romeok01
    Poziom 35  

Podłącz się do scarta w tunerze oznaczonego jako magnetowid i w menu tunera w ustawieniach obrazu wybierz dla magnetowidu svideo. W menu tunera jest gdzieś takie ustawienie teraz Ci dokładnie nie napisze gdzie.

Zobacz w karcie czy nie masz wejścia svideo, takie jak w przejściówce pokazanej na zdjęciu.

Wtyk svideo

Poprzez wejście svideo jest lepsza jakość obrazu.

0
  • #5 01 Lis 2009 23:02
    Agita85
    Poziom 2  

ja mam podobne pytanie

Mam starą kartę leadtek winview 601 ale z tego co wyczytałam to nie jestem w stanie podłączyć pod nią dekodera tpsa, ale czy np, pod tę kartę (Leadtek Winfast TV 2000XP FM Expert PCI) mogę tak samo podpiąć dekoder jak kolega wyżej ?. Ewentualnie jaka karta jest najlepsza do takiego działania?

pozdrawiam

0
  • #6 02 Lis 2009 10:41
    romeok01
    Poziom 35  

W zestawie do tej karty pownieneś mieć specjalny kabelek, którym podłączysz do przejsciówki euro i do dekodera.

Widać to na poniższym zdjęciu.

Najsprostszym i zarazem najtańszym rozwiązaniem na podłączenie tunera do komputera jest video grabber na usb np. taki -> Link

0
  • #7 02 Lis 2009 11:35
    Agita85
    Poziom 2  

dzięki za podpowiedź :)
    W sumie to faktycznie tuner tv nie jest mi potrzebny bo chce tylko przechwycić obraz z dekodera, ale opcja, którą zaproponowałeś nie podoba mi się ze względu USB :s wolałabym coś wewnętrznego na PCI. Znalazłam coś takiego Link ale nie jestem pewna czy mogę np, oglądać obraz w małym oknie a reszta pulpitu zostaje do dyspozycji i mogę coś jeszcze robić na komputerze oprócz oglądania.

Jaka jest jakość tak przechwytywanego obrazu? czy będą jakieś problemy z czarno-białym obrazem albo podobne?

proszę o pomoc

0