Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zbudować prosty nadajnik FM?

19 Paź 2009 19:40 2076 7
  • Poziom 9  
    Witam

Chciałbym zrobić nadajnik FM cos w podobie tego
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=730032&highlight= ale nie wiem co to jest za ta strzałka wychodząca z układu BA1404 i co to jest GDN. A tam gdzie jest audio input ch-r i ch-l jest to wejście na mikrofon ????I co to jest L1 .
  • Poziom 12  
    masz 4 strzałki wychodzące z układu łączysz je razem kabelkiem czy ścieżka z GND czyli minus zasilania musza być połączone razem CH-L to kanał lewy CH-R to kanał prawy czyli stereo nie mono jak widać a L1 jet to dławik nastawczy ( regulowany)
  • Poziom 43  
    DVDM14 napisał:
    To ten element:
    Jak zbudować prosty nadajnik FM?
    NIEPRAWDA ! ! !
    Zobacz do dokumentu w PDF tego układu, a zamieszczonego TAM - schemat na stronie 2, pin-11, pin-10, pin-9.

Na przyszłość proponuję więcej samokrytycyzmu w swoich wypowiedziach, Kolego DVDM14 ... :!: :idea: :cry:
  • Poziom 20  
    Kwarc 38kHz pracuje w koderze stereo a częstotliwość nadawczą ustala cewka L1, nie jak podał kol.drops072 dławik.
  • Poziom 9  
    co się podłańcza do tych kanałów L i R. Jaka nazwe ma ta cewka L1 chyba przecież nie pójde do sklepu i mu powiem poproszę L1 czy można ja samemu zrobić ?? a ten kwarc 38khz to kupie go w sklepie elektronicznym i za ile ??
  • Poziom 20  
    Na wejścia możesz podać sygnał z mikrofonów, magnetofonu, mp3, gramofonu itp. Widzę że nie czytasz wszystkich powyższych postów bo kol.Quarz dał link do schematu i parametrów cewki L1 którą sam wykonasz.
    https://obrazki.elektroda.pl/95_1256051218.jpg
  • Poziom 9  
    Jeszcze nie bardzo rozumiem z tym L1. Poprosiłbym bardziej szczegółowo :) . Właśnie domyślałem się, że na te kanały podłącza się sygnał, ale nie byłem pewny. A jeszcze jedno: co to jest wychodzące z nóżki 5 z układu (38KHz)? Ktoś pisał w jakimś poście, że to jest kwarc, ale nie jestem pewien.
  • Poziom 20  
    Tak to jest kwarc podłączony do 5 i 6 nogi układu. Cewka L1 ma 2.25 zwoja(3 zwoje) nawinięte drutem o średnicy 0.5mm na korpusie o średnicy 5mm.