Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux Rapido ZB 403 - ładowanie odkurzacza ręcznego

19 Paź 2009 19:41 6174 4
 • Poziom 21  
  Witam,
  Posiadam odkurzacz ręczny Electrolux Rapido model ZB 403. W Instrukcji Producent podaje że przed pierwszym razem ładować odkurzacz przez 16 godzin, OK ładowałem tyle.
  Cytat:
  Pełny cykl ładowania baterii przed pierwszym użyciem trwa 16-20 godzin.
  Jedyna wada może tego odkurzacza jest taka, że czas pracy ma niezbyt dużą po 16 godzinnym ładowaniu, ale do czego zmierzam. Producent podaje również żeby zapewnić ciągłość pracy odkurzacza to żeby stawiać go na stacji ładującej po każdym użyciu odkurzacza.
  Cytat:
  Aby zapewnić nieustanną gotowość do użytku, odkurzacz Rapido należy pozostawić w stacji ładującej, jeżeli nie jest używany.
  Zatem teraz mam do Was pytanie, jak to rozumieć - stacja ładująca ma być cały czas włączona do prądu i mimo, że użyje odkurzacza raz np. dzisiaj i odstawie go do ładowania i następny raz go użyje np. za 2 - 3 dni to jest już więcej jak 16 godzin, to akumulatory mogą uleć przeładowaniu, czy to nieprawda?

  Jeśli faktycznie odkurzacz ma być na stacji ładującej cały czas to ile tak mniej więcej jest szacowana żywotność akumulatorów w w/w odkurzaczu? Przy okazji jeszcze zapytam, na stronach gdzie są jest oferowany w/w odkurzacz są informację, że czas pracy tego odkurzacza wynosi 720 min. Realne to jest żeby odkurzacz o mocy akumulatora 3.6V pracował nawet to 8 - 10 godzin bez ładowania?
  Pozdrawiam,
  Artur
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Akumulator ładowany jest małym prądem poza tym w środku jest elektronika odpowiedzialna za ładowanie więc nic mu nie grozi. Producent zaleca zostawiać odkurzacz w stacji ze względu na samorozładowanie. Jakie parametry ma zasilacz?
 • Pomocny post
  Poziom 1  
  Electrolux Rapido ZB 403 - ładowanie odkurzacza ręcznego
  Odkurzacz Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY model --SSA-18P-20 EU 250050
  INPUT:100-24V~50/60Hz 0,6A
  OUTPUT:25V-500mA
  Chodzi o te ładowanie: po podkurzaniu rozładowany wjeżdżamy do Stacji ładowania i jeśli całkowicie się naładuje i lampki LED oznaczające poziom rozładowania się wygaszą to czy mam odłączyć stację z prądu? Czy nie ucierpi na tym bateria jeśli stacja będzie cały czas podłączona? Coś jak w telefonie?
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Pozastawiane odkurzacza w stacji ładowania w przypadku akumulatora Ni-MH ma zapobiec samo rozładowaniu. Polecam pozbyć się tego odkurzacza i kupić taki z akumulatorem Li-ion lub zmodyfikować już posiadany.