Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie Odkurzacza Ręcznego Electrolux Rapido ZB 403

asziatko 19 Paź 2009 19:41 3738 1
 • #1 19 Paź 2009 19:41
  asziatko
  Poziom 21  

  Witam,

  Posiadam odkurzacz ręczny Electrolux Rapido model ZB 403. W Instrukcji Producent podaje że przed pierwszym razem ładować odkurzacz przez 16 godzin, OK ładowałem tyle.

  Cytat:
  Pełny cykl ładowania baterii przed pierwszym użyciem trwa 16-20 godzin.


  Jedyna wada może tego odkurzacza jest taka że czas pracy ma tnie zbyt dużą po 16 godzinnym ładowaniu.

  Ale do czego zmierza. Producent podaje również żeby zapewnić ciągłość pracy odkurzacza to żeby stawiać go na stacji ładującej po każdym użyciu odkurzacza.

  Cytat:
  Aby zapewnić nieustanną gotowość do użytku, odkurzacz Rapido należy pozostawić w stacji ładującej, jeżeli nie jest używany.


  I teraz mam do Was pytanie, jak to rozumieć - stacja ładująca ma być cały czas włączona do prądu i mimo że użyje odkurzacza raz np. dzisiaj i odstawie go do ładowania i następny raz go użyje np. za 2 - 3 dni to jest już więcej jak 16 godzin, to akumulatory mogą uleć przeładowaniu, nie prawda?.

  Jeśli faktycznie odkurzacz ma być na stacji ładującej cały czas to ile tak mniej więcej jest szacowana żywotność akumulatorów w w/w odkurzaczu?.

  Przy okazji jeszcze zapytam, na stronach gdzie są jest oferowany w/w odkurzacz są informację że czas pracy tego odkurzacza wynosi 720 min. Realne to jest żeby odkurzacz o mocy akumulatora 3.6 V pracował nawet to 8 - 10 godzin bez ładowania?.

  Pozdrawiam,
  Artur

  0 1
 • #2 30 Kwi 2015 11:14
  skopek
  Poziom 13  

  Akumulator ładowany jest małym prądem poza tym w środku jest elektronika odpowiedzialna za ładowanie więc nic mu nie grozi. Producent zaleca zostawiać odkurzacz w stacji ze względu na samorozładowanie. Jakie parametry ma zasilacz?

  4