Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matura z informatyki bez ani jednej lekcji informatyki

BartekWB 19 Paź 2009 20:54 5811 13
  • #1 19 Paź 2009 20:54
    BartekWB
    Poziom 27  

Witam
    W tym roku jestem w klasie maturalnej, potem chciałbym iść na PP Elektronika i Telekomunikacja. Chcę też zdawać maturę z informatyki chociaż nie jestem na profilu informatyczny, tylko na mat-fiz. Tu jest moje pytanie, czy możliwym wg Was jest przygotowanie się do niej do maja nie mając ani jednej lekcji informatyki w szkole? Kupiłem sobie książkę przygotowującą do matury z informatyki i w miarę to ogarniam jak na razie.

0 13
  • #2 19 Paź 2009 21:30
    fuutro
    Poziom 43  

Te całe lekcje informatyki to niejednokrotnie ściema, jak nauczysz się pisać w Wordzie i liczyć cokolwiek za pomocą Excela to już sukces. Opanuj tą książkę samodzielnie, bo szkoła to tam raczej nie za bardzo pomaga w tym. Później niemal wcale nie pomoże.

0
  • #3 19 Paź 2009 22:33
    DJ Volt
    Poziom 25  

Na EiT nie musisz koniecznie zdawać Informatyki. Lepszym wyjściem byłaby chyba jednak mat i fiz rozszerzona na 60% zdana i jesteś tam z palcem nie powiem gdzie :). Chyba, że na PP liczy się tylko jeden przedmiot, no to wypadałoby zdać porządnie :).

0
  • #4 19 Paź 2009 23:00
    BartekWB
    Poziom 27  

Zdaje już matematykę rozszerzoną i fizykę też rozszerzoną. Tylko o fizykę się boje, wole mieć coś przygotowane w razie słabego wyniku. Na PP najważniejsza jest matma, mnożnik 3,5 :).

0
  • #5 20 Paź 2009 00:03
    awerew
    Poziom 13  

Witam. Fuutro ma rację. Jednak na wszelki wypadek zdobądź program nauczania Informatyki w twojej szkole. Jeżeli w twojej szkole nie ma przedmiotu Informatyka, to zdobądź program informatyki z innej szkoły. Dawniej to byłoby Liceum Ogólnokształcące, a teraz może jakieś liceum informatyczne. Bez programu to nie za bardzo wiadomo czego się uczyć. Powodzenia na egzaminach.

0
  • #6 20 Paź 2009 00:52
    dg.1607
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie napisałeś czy chodzi Ci o poziom podstawowy czy rozszerzony. I w to, że nie miałeś ani jednej lekcji informatyki trochę wierzyć mi się nie chce, chociaż jakąś technologię musiałeś mieć.

0
  • #7 20 Paź 2009 11:53
    c4r0
    Poziom 36  

Jeśli możesz informatykę zdawać dodatkowo, to nie zaszkodzi skorzystać z okazji. Z książki przygotowawczej (bo trzeba powiedzieć w prost że nie masz się nauczyć informatyki tylko masz się nauczyć pisać z niej maturę) moim zdaniem bez problemu sam się nauczysz, zwłaszcza jeśli mniej więcej kminisz temat. Szkoła nic tutaj by nie pomogła, chyba że "zmusiłaby" Cię do nauki, ale jak chcesz się nauczyć to sam się zmusisz :P

0
  • #8 20 Paź 2009 12:12
    jangcy80
    Poziom 11  

Ja zdawalem inforamtyke w 1999 roku i wszystkiego na mature (Excel, wtedy chyba jeszcze TurboPascal...przeliczanie na binardy hexa i inne kody itp mogle sie nauczyc bez tych lekcji, aczkolwiek frajda byla niezla... i to byla przyjemna czesc matury...gdybym musial zamiast tego wkuwac rodzaje chmur z geografi to bym sie pocial....pierwszy raz w zyciu moglem polaczyc hobby z obowiazkiem!

0
  • #9 20 Paź 2009 15:15
    BartekWB
    Poziom 27  

Miałem rok technologii informacyjnej, ale prawdę mówiąc nic się tam nowego nie nauczyłem, większość to kompletne podstawy były. Rozmawiałem z nauczycielką informatyki u mnie w szkole i powiedziała, że matura z informatyki podstawowej od rozszerzonej nie dużo się różni i warto spróbować rozszerzaną. Mam też certyfikat ECDL, tylko szkoda, że podstawowy, niestety u nas w szkole nie robili zaawansowanego. Język, który chce wybrać to C++. Książkę, którą mam realizuje program informatyki w LO.

0
  • #10 20 Paź 2009 16:11
    Czebu
    Poziom 19  

DJ Volt napisał:
    Na EiT nie musisz koniecznie zdawać Informatyki. Lepszym wyjściem byłaby chyba jednak mat i fiz rozszerzona na 60% zdana i jesteś tam z palcem nie powiem gdzie :). Chyba, że na PP liczy się tylko jeden przedmiot, no to wypadałoby zdać porządnie :).

I tu chyba możesz mieć rację.

BartekWB. Powinieneś sprawdzić w informatorze jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze aby móc dostać się na tę uczelnię. Taki informator możesz kupić lub przejżeć w bibliotece.

Dodano po 40 [minuty]:

BartekWB. Możesz zaryzykować, pod warunkiem, że informatyka to jest przedmiot dodatkowy nie obowiązkowy.

0
  • #11 20 Paź 2009 16:36
    DJ Volt
    Poziom 25  

Wg mnie to bez celowe. Słabo czujesz się z fizyki to Twój pierwszy rok będzie katorgą. Sama matematyka i fizyka. Pomijając fakt, że to czego uczysz się w LO na fizyce zupełnie nie przystaje do tego co Ci mówią na pierwszym wykładzie to warto jednak teraz zająć się fizyką. Na informatykę przyjdzie czas. Nie ciśnij na ten przedmiot bo lubisz programowanie itp. Nastaw się na to, że musisz nauczyć się zdać maturę, a potem przechodzić na następny semestr :P, a dopiero we własnym zakresie swoimi siłami rozwijać to co Cię interesuje. Jeśli wybierzesz informatykę i zaniedbasz fizykę- odpadniesz .

0
  • #12 20 Paź 2009 22:05
    MarekPPN
    Poziom 35  

Ciężko Ci będzie zdać bez zajęć szkolnych.
    Jednak gdy czegoś nie wiesz zawsze możesz spytać nauczyciela.
    Sam rok temu zdawałem Informatykę rozszerzoną - jako dodatkowy (w razie niepowodzenia).

Analizuj zeszłoroczne arkusze.
    W egzaminie pisemnym będą pewnie algorytmy, a w praktycznym (przy komputerach) Access, Excel.

0
  • #13 22 Paź 2009 09:49
    r06ert
    Poziom 25  

BartekWB napisał:
    potem chciałbym iść na PP Elektronika i Telekomunikacja

...ja bym na twoim miejscu jeszcze raz przemyslał decyzję ;)

0
  • #14 27 Paź 2009 17:10
    BartekWB
    Poziom 27  

Dzięki panowie za odpowiedzi, są bardzo pomocne.
    Swoją drogą słyszałem już wiele takich opinii, że pierwsze wykłady to jest zupełna masakra. Nasza profesor od fizyki powiedziała, że na pierwszych wykładach pomyślimy sobie: "Co ja tu robię? Zabieram się do domu! Nic nie kapuje.", ale potem będzie coraz lepiej. Więc wszystko co piszecie się potwierdza. Niedługo próbne matury z matmy zobaczymy jak sobie dam radę.

r06ert, dlaczego mam jeszcze raz przemyśleć?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo