Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nowy kocioł c.o. stuka i się gotuje

19 Paź 2009 21:31 2288 3
  • Poziom 10  
    witam, mam krótkie pytanie, temat brzmi trochę lakonicznie ale do rzeczy, wymieniłem jakieś dwa miesiące temu stary wysłużony kocioł c.o. węglowy na nowy firmy stąporków o mocy 7.5kw. Jest to kocioł zasilający mieszkanie o powierzchni 60 metrów kw i bojler o pojemności 80 litrów. Problem tkwi w tym że gdy w nim rozpalę i temperatura po jakiś 10 minutach podskoczy do 45 stopni to kocioł zaczyna strzelać tzn. tak jakby w środku w nim coś strzelało i miałby zaraz wybuchnąć więc szybko go zamykam i czopuch też i powoli się w nim rozgrzewa jak jest zamknięty, gdy temperatura podskoczy wyżej i otworzę go żeby wrzucić drzewa to po chwili dochodzi do 60 stopni i znowu zaczyna się historia z trzaskaniem i telepaniem się pieca. Co może być tego przyczyną? poprzedni piec był tak samo podłączony i nie było z nim takich historii. Proszę o pomoc. Dodam iż pompy w tym ogrzewaniu nie ma a jego rodzaj to otwarte z naczyniem wzbiorczym. Dziękuję z góry za każdą sugestię.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Może krzywo stoi i nie ma jak sie odpowietrzyć?
  • Poziom 10  
    zgadza się kocioł jednak stoi krzywo, rozwiązuje to moją niewiadomą. Temat uważam za zamknięty
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Jest tu taka tradycja, że się wciska "pomógł" :)