Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

amplituner - odtwarzanie kilku sygnalow audio jednoczesnie

yay 19 Paź 2009 22:34 1417 3
  • #1 19 Paź 2009 22:34
    yay
    Poziom 2  

Szukam wzmacniacza ktory pozwoli podpiac kilka wiele zrodel sygnalu. Do podpiecia kilka sygnalow przez hdmi (pc, telewizja n, xbox, ew. laptop) do tego osobno dziwek z pc i multiefektu gitarowego. Wyjscie na telewizor i zestaw kolumn 5.0 (lub wiecej)
    Cos takiego jak Yamaha RX-V465 spelnia wymagania, brakuje mi tylko mozliwosci odtwarzania kilku zrodel dzwieku na raz. Zalezy mi ta tym zeby dalo sie pocwiczyc na gitarze z jakims podkladem z pc, albo zeby ogladajac telewizje nie tracic dzieku z pc.
    Czy istnieja amplitunery podobnej klasy jak ta Yamaha z mozliwoscia miksowania dzwieku?

Mam do naglosnienia pokoj ok 20m2 i do wydania ok. 4tys zl.

Z gory dzieki za podpowiedzi.

0 3
  • #2 20 Paź 2009 12:52
    Calypsett
    Poziom 23  

Niestety do tego celu potrzebujesz powermiksera, czyli wzmacniacza zaopatrzonego w mikser albo osobnego miksera audio. Nie spotkałem się z amplitunerem lub wzmacniaczem przeznaczonym do domowego użytku umożliwiającym obsługę kilku źródeł jednocześnie.
    Ewentualnie możesz wykorzystać wejście liniowe w karcie dźwiękowej komputera do mieszania jednego sygnału zewnętrznego z dźwiękiem pochodzącym z aplikacji uruchomionych na komputerze.

0
  • #3 21 Paź 2009 21:50
    yay
    Poziom 2  

ok, czyli moge sobie odpuscic studiowanie kolejnych manuali do kolejnych amplitunerow.
    Line-in nie zalatwi mi wszystkiego ale bede musial cos z nim zakombinowac.

Dzikuje za odpowiedz.

0
  • #4 22 Paź 2009 02:11
    Granat :)
    Poziom 34  

Gdybyś nie miał aż tyle urządzeń z wyjściem cyfrowym, to wystarczyłby jakiś prosty mixer za 500zł, którego wyjście podłączył byś do wzmacniacza/amplitunera, a źródła do mixera. Choć przypuszczam, że każde z tych źródeł ma także wyjście analogowe, ale jakość przetwornika DAC może pozostawiać trochę do życzenia. Jeśli nie jest to jakaś większa przeszkoda, to możesz tak zrobić.

0
  Szukaj w 5mln produktów