Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony GDM-20. Upierdliwa Płytka Kineskopu.

02 Sty 2003 07:48 1418 3
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Schemat kompletnej płytki jest bardziej skomplikowany niż niejednego monitora. W załączniku jej schemat blokowy. Usterka na pozór prosta ale nie mogę jej usunąć. Objaw to świecenie ekranu z widocznymi liniami powrotów. Towarzyszy temu pływanie koloru zielonego ( od 6V do 50V na KG ) oraz dziwne efekty przy regulacji S2 (tak myślałem że to jest S2, jednak S2 na schemacie zasila hybryd, a ten potencjometr to tak naprawdę pracuje jako rezystor nastawny i zasila katodę RCV, ale co to za katoda to ja tego nie wiem, nazwa nic mi nie mówi, może ktoś na forum to wie).
    Dodatkowo czasami zaraz po włączeniu wyłączał się -powodowała to KG, przy 6V szła na maxa, teraz podwiesiłem ją w powietrzu, ekran mam koloru fioletowego z liniami powrotu i ... brak pomysłu na działanie. Napięcia zasilające prawidłowe, w tym modelu U kat=144V, na R i B mam teraz po 50V, na G wiszącej w powietrzu też jest 50V, odłączanie i podłączanie kolejno sygnałów RGB z monitora nie daje żadnych zmian ani napięć ani treści. Zmiana rozdzielczości zmienia odcień świecenia i liczbę widcznych linii powrotów. Jeśli będzie zainteresowanie tematem dołącze schemat ideowy płytki, schemat całego monitora jest na homeftp w pliku Sony-A1 (5,59Mb). Załącznik będę chyba musiał zmienić bo jest w tif i nie chce się wyświetlać.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 39  
    Witam,
    co masz na IC 007 na n.8 jakie napiecie i czy C029 nie ma zwarcia. Jak sam IC jest ok ????
    Co z iskrownikiem 50703, nie ma zwarcia lub cos w tym rodzaju ????
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 10  
    Witam
    Takie same objawy mam w GDM-20e01T
    narazie szukam schematu , tez kombinowalem,ale bez zadnego efektu
    Jak dasz rade naprawic napisz.
    Pozdrawiam
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Już go pokonałem, był walnięty bezpiecznik na PK na 76V, bo ten typ ma kurde oprócz 144V jeszcze drugie napięcie do wysterowania TDA6101Q.
    Kolor zielony jeszcze wskakuje na zimnym, jak się nagrzeje jest ok. Wyczaiłem że gdy jest zimny płytkę trzeba delikatnie odgiąć w jednym rogu, czyli albo pęknięta ścieżka albo któryś z elementów SMD źle polutowny w torze G, ale to już drobnostka.